Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton álmennyezetnél...

Gipszkarton álmennyezetnél csak az illesztéseket és a csavarokat kell kiglettelni vagy a teljes felületet?

Figyelt kérdés
2022. dec. 15. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Érdemes a teljesen + ne felejts el a sarkokat akril szilóval kinyomni festés előtt, mert a mozgástól el fog repedni
2022. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ha szépre szeretnéd akkor az egészet.

Ha még szebbre akkor glettelés előtt behálózod az illesztéseket és kisebb eséllyel fog megrepedni.

2022. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az illesztést azt okvetlen hálózni kell, hogy üvegszövet vagy rácsos, az részletkérdés, de ha nem teszed, akkor szinte biztos, hogy megreped (előbb-utóbb, de megreped). Én magamnak nem szoktam telibe glettelni, másnak láttam már, hogy a festők telibe glettelték, de nem az a jellemzőbb, talán 1-2x láttam ilyet. Szépen ellehet tüntetni a hézagokat anélkül, hogy telibe glettelnéd. Nálam sem látszik, pedig közöm nincs a szakmához, csak türelmem van. Én egyébként öntapadós üvegszövetet raktam a gyári fózolásra (hosszú oldal) és üvegszövetet a vágott fózolásokra.

Nem az én munkám a mérvadó, azonban rengeteg kartonos melót láttam az elmúlt 15 évben, párat leszámítva tökéletes felületet csinálnak a srácok, pedig én vagyok az, aki jön, lámpát felrakja a helyére és egyből látszik, ha hibáztak!

2022. dec. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs telibe glettelve, akkor a nyers gipszkarton lesz befestve?
2022. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 0utsider válasza:

Ha hungarocell álmenyezetet teszel rá, akkor elég csak az illesztéseket kiglettelni.


Én speciel raktam mindenhova. Szerintem feldobja a helységeket.


(Pro tipp: Nem kell hozzá drága ragasztó. Bőven megteszi a tapéta ragasztó is. ;) )

2022. dec. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekünk előző tulaj tett a palonra hungarocellt, teljesen bepenészedett mögötte, én nem erőltetném.

Nem fontos telibe glettelni, gondolom nem 15 centiről nézegetitek a plafont a hétköznapok során.

2022. dec. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 0utsider válasza:
0%

#6


Plusz szigetelés berakása miatt volt olyan szoba ahol vissza kellett szednem 1-1 kockányi hungarocellt. Semmilyen penészedést nem tapasztaltam még 10 + év távlatában sem.


Nálam még az egyik fürdőszobában is ez van a plafonon. Mivel beköltöztek az álmennyezet fölé a darazsak, itt is meg kellett bontanom. Szintén semmilyen penésszel nem találkoztam.


Ettől függetlenül előfordulhat, de tapasztalatom alapján nem jellemző.

2022. dec. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#4 Az, igen! Mi a probléma vele? A gipszkarton önmagában festhető! Ezek különböző minőségi osztályok, amikről beszélünk, az, amire azt írtam, hogy általában csak a hézagokat töltik, az is egy minőségi osztály! Alapozót kell használni minden esetben, akkor is, ha telibe glettelsz, akkor pláne, ha nem. Q1-Q2 minőség az ennyiből áll, hogy hézagolsz, csavarfejeket eltűnteted!

Itt láthatod, hogy a hézagokat glettelte csak:

[link]

és itt is:

[link]

itt van Márk, aki telibe gletteli ez a Q3-Q4 minőség, tegyük fel, hogy bár laikus, de jól csinálja és valóban az:

[link]


Ismét leírom, nekem nem szakmám ez, de ennyit azért látok a festőktől, hogy mit és hogyan csinálnak. Az esetek elsöprő többségében Q2 minőséget tartanak! Q2 minőségnél olyan "hibák" vannak a falon, amit maximum súrlófény tud kidobni abban az esetben, ha a lámpa illesztés közelébe kerül. Ezt fel kell tudnia mérni a festőnek, hogyha látja, hogy a villanyszerelő kiállt oldalfalon falikaroknak, akkor ott nem árt Q4 minőségben glettelni.

2022. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sosem glettelem telibe, aki szépen tudja húzni annak semmi értelme telibe glettelni.
2022. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

És olyankor mi a helyzet, ha ilyen LED szalag profilt akarok beépíteni? Itt már mindenképp muszáj telibe glettelni vagy meg lehet csinálni egy átmenetet, hogy ne türemkedjen ki a profil széle?


[link]

2022. dec. 16. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!