Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülhet egy 200...

Mennyibe kerülhet egy 200 négyzetméter alapterületű padlásteret beépülni, ahol csak a fő gerendák vannak meg?

Figyelt kérdés
Családi ház padlásterét szeretném beépülni és odaköltözni. Tudom, hogy mindenhol más és más árak vannak, nem mindegy az elképzelésem se hogy pl milyen fürdőt szeretnék, csak egy hozzávetőleges összeget szeretnék tudni, hogy nagyjából mennyi pénzzel érdemes nekiállni.
2023. febr. 16. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ez annyira sokmindentől függ, hogy így nem lehet megmondani látatlanban
2023. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Ezt így tényleg nem lehet megmondani, sok-sok millió kell hozzá.

Vegyél egy 200 négyzetméteres építkezést és annak a harmadát számold minimum.

Mivel neked már nem kell alapozni, falakat építeni, tetőt rakni, a közműveket bevinni, csatornázni stb. stb. amik nagyon sokba kerülnek és a 200nm-nek nem fogod tudni beépíteni a teljes részét, kiindulhatsz ebből. Talán azt megtalálod, hogy mennyiért építhetnél ma egy ekkora házat.

Ennél többet azért nem lehet mondani, mert számít, hogy meg kell-e emelni a tetőt vagy sem, a födém elég erős-e egy ráépítéshez vagy azt is erősíteni, szigetelni kell-e. A tető mennyire szigetelt, milyen falakat akarsz, milyen fűtést, hány szobát, milyen konyhát stb. stb.

2023. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Nagyjából feleannyiba, mint nem tetőteret.
2023. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy szerkezetkész háznak minősül a bank szerint, amit 40-45%-nak szoktak becsülni.

Tehát ha veszük egy átlagos 600000 ft/m2 generál árat akkor, kb 330000 ft/m2 körül lehet kalkulálni. Nekem tavaly fűtéskészről kulcsrakészre 120000 ft/m2 körül volt, de itt alapvetően minden alapszerelés megvolt, kész aljzatbon és a falakat is csak festeni kellett.

Saját munkával persze sokat lehet spórolni.

2023. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

4+

tetőtér alapterültbe csak azt számolják bele ahol a parapet fal eléri a 90 cm-t. CSak így lehet normálisan bútorozni

2023. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

50 millió kp alatt hozzá se fogjál és a 200 m2-t is felejtsd el első körben.

Arról nem is beszélve, hogy igen komoly tetőszigetelés híján, csak nyáron lesz meleged a tetőtérben, de akkor nagyon.

2023. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Néhány százezertől a csillagos égig bármi... Igénytől függ. Van aki mostoha körülmények között, minimális komfortban is jól elvan, van akinek meg a legnagyobb luxus kell.

Egy közepes komfortigény hozzávetőlegesen 2-5millió anyagköltségből kialakítható.

2023. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

A 200m2-nek kb 70%-át lehet beépíteni, így marad 140 m2 körüli lakótér.

A tetőszerkezetet előtét falazni kell, hogy beleférjen min 30 cm szigetelés, mert így elkerülhető a nyári túlmelegedés. Kialakítani a parapet falak váz szerkezetét. Ha nincs megfelelő pára áteresztő fólia a tető héjalás alatt, akkor a cserepet le kell szedni pótolni és vissza rakni. Közben beépíteni a szükséges tetőablakokat, padló szigetelés.

Csak ez a művelet elvisz min 3 milliót + tetőablakok, és ezután lehet neki állni a gépészeti és villamos szerelésnek. Villany igény függvényében 1-1,5 millió körül, fűtés gázkazán padlófűtés 2,5, víz-szennyvíz alapszerelés 0,5 millió.

Ezek lennének azok a tételek amiken nem szabad spórolni, mert későbbiek folyamán nem igen lehet módosítani rajtuk, esetleg pótolni a hiányosságokat.

2023. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Én akárhányszor fogok bele valamilyen építkezésbe, és fogtam bele már több mindenbe, fürdőszoba felújítás, bővítés könnyűszerkezetből, gipszkartonozás, tetőtérbeépítés, burkolás, terasz és erkély építés stb. stb.

Mindig leülök és kiszámolom mennyi az annyi... Sok időbe telik, ha fogalmad nincs mit hogyan, akkor több óra, akár 1 nap az információgyűjtés, majd ezt követően még több óra a számolás! Hogy más meg felteszi a kérdést, hogy szerintetek mennyi aztán nem tudom mit vár, azt, hogy én leülök és kiszámolom helyette, hogy mennyi volna az üveg/kőzetgyapot ára, a gipszkarton tartók és tartóprofilok, a gipszkarton, a válaszfalak ára, a víz-, a villany- és a fűtésszerelés stb. stb? Mert így kapsz megközelítőleg árat. Próbálnak neked segíteni, hogy nagyságrendileg mennyi, de tapasztalatból mondom, hogy nincs értelme ilyenekkel számolni, hogy az épített m2 árának a fele!

Én egyszer csináltam olyan marhaságot, hogy itt feltettem egy konkrét kérdést hogy lábonálló erkély építésénél mekkora pontalapot készítsek, majd arra megkaptam válaszként azt, hogy elégtelen a pontalap, sávalap kell hozzá, többször nem kérdeztem itt semmit sem! Emberek lehető legnagyobb magabiztossággal írnak választ, úgy, hogy lehet annak semmi köze a valósághoz.

Ülj le, számold ki!!! Felméred, megvan a m2 falfelület, a ferdefal, a mennyezet, nézz utána hová milyen vastag szigetelést érdemes tenni, ebben adok szívesen információt, ha kell, abban is, hogy épül fel egy gipszkartonszerkezet, mire van hozzá szükséged, abból tudsz darabot, négyzetmétert és folyómétert számolni. Találd ki, hol lesznek válaszfalak, azt miből építed, tudod a m2-t, kitudod számolni ahhoz mennyi anyagra van szükség. Tervezd meg a villanyt, ha Te szereled, kitudod számolni az anyagmennyiséget és abból az árat, ha nem Te, akkor kérsz rá árajánlatot, ugyanígy a víz és a fűtés esetében is. Hogy értsd miről van szó, ha ezt a kérdést felteszed egy generálkivitelezőnek, akkor Ő eljön, felmér, számol, rászán több órányi időt és úgy mond neked egy árat! Nem így, hogy hát a villany az ilyen 1-1.5 millió!

2023. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

#9 Sokban igazad van, egy anonim fórumon kétkedéssel kell fogadni minden választ.

Azonban ahogy te is tudtál a kérdezőnek hasznos tippeket, tanácsot adni, úgy mások is megtették. Emiatt nem rossz, hogy rákérdezett, csak fontos amit sokan írtunk mellé, hogy nem lehet így megválaszolni ezt a kérdést, hogy szinte semmit nem tudunk a dologról. Ahogy te is, tanácsokat tudunk adni honnan induljon, miket vegyen figyelembe.

2023. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!