Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázs lejáróhoz/autóbeállóhoz...

Garázs lejáróhoz/autóbeállóhoz egy 5m hosszú és 2.7m széles területen 4 oszlop elegendő lenne polikarbonát tetővel, vagy szükség lenne min. 6 oszlopra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy segítséget kérnék egy beállóval kapcsolatban, ugyanis most szerezném be az alapanyagokat. Van egy remek kőműves brigád, akik a szigetelést fogják megcsinálni, s ezzel együtt, ők össze tudják rakni a beállót is.


Gyakorlatilag van egy garázslejáró a pincében/félszuterén helyiségben és a lejáró fölé egy előtetőt terveznék tenni. Egy 5mx2.7m -es területről van szó, nem hatalmas méret, s terv szerint, az egyik vége a kerítés oszlopjaira lenne fektetve, az oldalsó oszlopoknak pedig ki van vezetve a helye.


Méretre valami hasonlót képzeltem el, szintén polikarbonát (átlátszó) tetővel:


[link]


Itt a képen is, az első két oszlop a kerítésen fekszik, nekem is pont így lenne. :)


Egy 5m hosszú beállónál, elég lenne 4 oszlop (mint itt a képen), vagy esszenciális lenne a + 2 oldalsó oszlopok is? :)


Valójában egy kisebb gerenda is megállná a helyét, viszont esztétikusabb lenne, ha vastagabb oszlopokból lenne kialakítva. A kérdés, hogy 15x15 -ös oszlopok megfelelnének a célra, vagy ideálisabb kisebb, 12x12 -es oszlopokkal dolgozni?

Továbbá, gondolkoztam, hogy fém legyen, vagy fa. A fa oszlopokat lényegesen kedvezőbb áron tudom beszerezni, valamint ugyanúgy festenem kell a fémet is, mint a fát. Szól bármilyen érv arra, hogy fémből legyen az autóbeálló, vagy mehet nyugodtan fából? :)


2023. márc. 8. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég 2 oszlop is, én a masszivabb, 15x15-öset javaslom. A polikarbonát tetőnél a legfotosabb az alátámasztás, kb. 1 méterenként legyen egy gerenda (azt hiszem, hogy standard méret a polikarbonátnál a 210-es és a 105mm-es szélesség, így célszerű a tartógerendákat is rendezni).


Én fát javasolnék, szerintem esztétikusabb és otthonosabb. mint egy fém szerkezet.

2023. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért vedd figyelembe, hogy "az első két oszlop a kerítésen fekszik" kijelentés nem egészen helytálló, ugyanis a "falazott keritésbe van ágyazva" megfogalmazás a helyesebb. Egyébiránt attól tartok, hogy az uralkodó szélirányt és szélerősséget is ajánlatos lenne figyelembe venni, hogy ne emelgesse majd a szél a tetőt ill. az egész építményt.
2023. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én polikarbonátot biztos nem tennék fel.

Nem bír ki 20 évet se és szarrá porlad.

Bár te tudod , de minek süssön keresztül a nap.

Csak is cserepes lemez vagy trapézlemet menne fel .

EZek bírják az időt, napfényt is nem megy tönkre.

De Onduline hullámlemezt se ajánlok senkinek. Nekem nem bírt ki 20 évet és olyan lett mint a kemény papír amikor szét ázik.

2023. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!