Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék egy tavat (>1000 nm...

Szeretnék egy tavat (>1000 nm alapterület). Meg tudom-e építeni szántó besorolású földön?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olvasgattam a témában, de egyelőre nem találtam rá mindenhol a megfelelő cikkre.

Mindig is álmom volt egy kisebb, saját tó, ami nem kell hatalmas legyen, viszont tudjak benne úszni rendesen, a tervek szerint az alapterülete 1000 nm lenne. Szeretném, ha ezt még Pest megyében (inkább nyugati és északi agglomeráció, esetleg esztergom és vác felé még szívesen elmegyek) meg tudnám valósítani, ugyanis ide köt a családom és a munkám is, nem szeretnék sokat utazni. (Van egy beteg gyermekem, aki állandó felügyeletre szorul, csak nyugtatóval bírja a hosszabb utakat, így ez is fontos szempont a közelségre.) Olyan életszakaszba jutottam, ahol már tudok ezzel foglalkozni, a kis családi ház, autó, biztos megélhetés megvan, viszont sokat nem tudnék költeni egy telekre, így elsősorban nem lakóövezeti, hanem külterületi, üdülő vagy mezőgazdasági besorolású telkeket nézegettem. A kamasz gyerekeim haverokkal is szívesen kijárnának majd ide, úgyhogy szeretném, ha tömegközlekedéssel is elérhető lenne (nem kell félóránkénti járat, de ne is napi 1 busz, meg 5 km séta legyen a norma). Most szembejött egy olyan telek (1.5 hektár szántó), aminek jó lenne a tömegközlekedése és bőven ráférne a tó is, illetve árban is beleférne, még maradna is kicsit több a kivitelezésre. A kérdéseim: Jól értem-e, hogy amennyiben a telek nem gyomosodik, nem kell megművelnem? Mennyi az esélye, hogy adnak engedélyt tó építésére? Ha nem adják meg az engedélyt, akkor beleszólhatnak abba, ha én a telkemre több darab, de egyenként 50 köbmétert nem meghaladó tavat építek? Ha ezek hosszabb távon emberi kéz beavatkozása nélkül egybeolvadva nagyobb tavat alakítanak ki, mint 50 köbméter, vonhat-e a történés maga után büntetést, kisajátítást, stb.? Továbbá probléma lenne-e, ha ültetnék fákat a szántóföldre?

Nagyon szívesen olvasok jogszabályokat is az ügyről, de a google egyelőre inkább csak pontatlan, rövid, bulvárhírekkel teli cikkeket adott ki. Horgászni nem szeretnék a tóban (maximum magán célra, de horgásztavat nem szeretnék létesíteni), illetve magát a tavat megpróbálnám úgy kialakítani, hogy abból egy önálló rendszer, ökoszisztéma létrejöhessen. Már kísérletezem egy pici, pár négyzetméteres tóval a kertben, hogy megismerjem ezt a világot. (Erről a témáról többet találni a googlen.)

Köszönöm ha valaki segít (akár a szántó, akár más megfelelő telek) a témában, nagyon hálás lennék érte!



2023. márc. 28. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Honnan táplálnád vízzel?

Egy fúrt kúthoz is engedély kell, nem hogy tóhoz: forrásvidék, talajvíz, élő környezet, infrastruktúra, stb.

Nem kerti medence az, hogy feltöltöd, aztán leengeded.


Szántót csak szántónak használhatsz, amúgy.


Én meg kacsalábon forgó várat szeretnék.

2023. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

“külterületi, üdülő vagy mezőgazdasági besorolású telkeket nézegettem”


Nézegethetsz, de hogy egyik ilyen helyen sem létesíthetsz tavat, abban biztos lehetsz.


Vegyél egyet. Legfeljebb.

2023. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Az nem úgy van, hogy gödröt ásol, teleengeded vízzel, aztán belelóbálod a lábad.

Megáll az ember esze. 😂😂😂

[link]

2023. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elso kerdes, hohy honnan lenne bele viz?


Egy 1000nm-es to, ami tenyleges okoszisztemakent mukodik es nyaron nem szarad be buzlo pocsolyava, az nem ilyen 1-2m mely kell hogy legyen hanem vagy 10. Most tartunk 10e kobmeter viznel, amit folyamatosan potolni is kell a parolgas miatt. Marmint ugye akkor, ha a to feneke vizzaro reteg es nem tunik el a viz a talaj repedesein keresztul, mert akkor aztan b.szhatod a potlast is.


Az engedelyeztetest mar fel sem emlegetem, nincs ilyen hogy te kitalalod hogy lesz egy tavad (marmint a kerti 2nm-esen tul) es csak ugy kiasod magadnak.


Almodj tovabb, kiralylany...

2023. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Revolúcióbiológus ***** válasza:
A Lupa beachre járni már nem elég menő, már saját tó kell? Olcsóbb átvenni egy élete vége felé járó bányatavat, mint sajátot kotorni - de ahogy írták a benne levő vízről nem 100%-ban te rendelkezel. Ha kiszárad a vízügy simán mondhatja, hogy egyéni szórakozásra nem ad többet.
2023. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engedély köteles.
2023. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
Ez azért nem egyszerű. Ha nem eleg mély nem jön fel a víz. Azt az 1000 m2 ert kikotratni irdatlan pénz. Ha nincs ott víz le kell tófoliáztatni. Irdatlan pénz ekkora tónál. Fúratni kell egy nagyobb kutat nem egy kis házi kutat. Komoly szvattyú kell. Írdatlan pénz minden
2023. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jó kérdések. Tájékozódni jöttem a témában, kaptam hasznos kérdéseket, amiknek igyekszem utánanézni.

Vennék én egyébként horgásztavat ha tehetném egyébként, de nem nagyon van 100 millióm (sőt, jóval több), hogy ilyenre áldozzam.

Mekkora tavat láttok egyébként elérhetőnek? Beteg fiam miatt a strandok nem annyira opciók, nehezen bírja a szokatlan helyzeteket. Egy kisebb fürdőtóhoz kis lépésekben valószínűleg hozzá tudhatnánk szoktatni, így ha azt mondjátok, hogy a nagy tavam nem elérhető, megpróbálkozom egy sokkal kisebbel. :) Aztán hátha egyszer megnyerem a lottót :D

2023. márc. 28. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:

En azt hiszem nalad valami gond lehet a toronyban, legalabbis a realitaserzekedet valahol utkozben elhagytad. Valamifele alomvilagban elhetsz, ahol barmi amit csak kitalalsz, az jo szandekkal meg szeretettel es hasonlo bugyuta lanyregenyekbol vett kozhellyel megvalosul.


Probald meg elfogadni, hogy szazmilliok nelkul nem lesz sajat tavad. Irtozatos mennyisegu es sok-sok penzbe kerulo munka kellene hozza meg akkor is, ha egyaltalan kapnal engedelyt az egeszre.


A masik verzio, hogy az egesz kerdes kamu. Ennek olyan 80-90% eselyt adok, az allitolagos beteg fiadra valo hivatkozassal kezdesz 'kisse' gyanussa valni.

2023. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mindentudó99 ***** válasza:
Csinàlj egy fürdő tavat. De az se lesz olcsó. Komoly szűrőrendszer kell ami szintén nem olcsó. Egy kibetonozott medence plusz tófólia.
2023. márc. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!