Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőtér fűtése klímával...

Tetőtér fűtése klímával mennyire lehet jó ötlet? Elég sima klima vagy valami extra dolog kellene hozzá?

Figyelt kérdés

Kicsike vidéki házunk tetőterét beépítenénk. Alsó szinten kondenzációs gázkazánról megy a cirkó fűtés. De fentre kiépíteni több millióba kerülne, ezért kezdtünk alternatív megoldáson gondolkozni.

A szigetelés tavaly készült, Rokwood multirock kőzetgyapottal, emellett a legjobb hőszigetelő velux tetőablakok kerültek be. A ház alsó szintjén a hőszigetelés nagyon jó, tulságosan is, figyelni kell a szellőztetésre. Ezen a télen lent kb 20-30 ezer ft körül fizettünk a 80nm fűtésére, és átlag 20-21 fokra voltunk beállítva, ezt tartottuk is, komfortos volt. Jelenleg csak egy vékony csapóajtó választ el a tetőtértől, tehát most is szökik oda meleg, de nem vészes. Ott fent maximum egy 50nm hasznos terület lenne, kb 2,2 m belmagassággal. 2 szobát lesz, folyosót, folyosó meg gardrób. Vajon meg lehetne a terület fűtését oldani klimával? Abban gondolkozunk hogy mindenképp olcsóbb lenne a 2+ millióhoz képest ami árajánlatot kaptunk.

Itt elég sokan fűtenek klimával, működőképesnwk tűnik, plane hogy lentről is menne fel meleg. Vagy nagyon rossz ötlet?


2023. ápr. 26. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jo a klima. Futesre optimalizalt kell.


2M felvinni a futescsovet es betenni 1 radiatort? :)

2023. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hat ezt az arajanlatot kaptuk, mert hogy szet kell valamennyire valasztani a lenti rendszertol es ki kell epiteni, csöveket fektetni meg mit tudom en. stb stb. Baromira nem ertunk hozza. Nekem 5 milliot is mondhat, es nyilvan nem tudok vele olyan mertekben vitatkozni. Pedig elvileg van fent gázcsonk is. Persze megkerdezhetek mast is, de eddig benne megbiztunk, a kazancseret is ő csinalta es nagyon profin meg lett csinalva, pontos árajánlatot kaptunk akkor is, es tartotta is magat hozza. Akkor 6 éve ősszel, az a müvelet 700ezer ft körül volt, es benne volt a kazan is (Wiesman Vitodens-ami elvileg nem rossz) szóval ebből gondolom hogy átverni nem akar, remelhetoleg. Régi családi ismerős. Igaz, hogy az árban benne van egy olyan “kütyü”, ami szabalyozza a fenti rendszer működését. Hogy ne legyen fent tul meleg amig lent hideg, stb. Erről siman lemondanank, de ez kb egy 400ezres dolog. Akkor is marad a többi munkara 1,5 millió. Mi soknak találjuk. Ezert kezdtünk alternativ megoldasban gondolkozni.

Vszeg megkérdezünk mást is, de eddig mindig azt tapasztaltan hogy kb ugyanazt mondjak 🤷🏻‍♀️

2023. ápr. 26. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

keress masik fűtés szerelőt!

2 millióból radiátorokkal gázkazánostól kijön egy teljesen új rendszer az egész házra!!!

2023. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Nyitvahagyjátok a csapóajtót, és majd engedtek föl meleget, nem kell csinálni semmit szerintem. A tetőszigetelésnek kell jónak lennie, alul a födémet fűtitek, az odafönt épp egy padlófűtés...
2023. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lent is radiátoros fűtés van, felvisznek egy csövet s rá két radiátort. a folyosót, gardróbot nem kell külön fűteni.

Ha lent padlófűtés, akkor kell pluszban egy hőcserélő.


Szóval hívjál másik szakit, s ne említsd neki a korábbi 2 millás ajánlatot.

2023. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis felfele száll a meleg, a klímának már csak kicsit kell rádolgozni. Gondolom a tetőteret jól leszigetelitek. A klíma meg úgyis kell fent nyáron hűteni, nyáron is felfele száll a meleg :)
2023. ápr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Akkor a két szobába kellene egy egy klíma. Én tudom ajánlani a klímát nálunk az egész ház klimatizált és imádom. Fontos hogy fűtésre optimalizált klímát válasszatok (azaz van benne a kültéri egységén fűtőszál ami télen leolvasztja a jeget ha képződne) meg aminek magas a seer-scop értéke minél magasabb annál hatékonyabb. Plusz pont ha meg tudják oldani hogy H tarifás villanyórára legyen rá csatlakoztatva mert akkor a fűtési szezonban fél áron kapja a klíma az áramot amivel az alapból hatékony klíma még olcsóbb üzemeltetni. Én azóta be se kapcsolom a gázt mert nincs rá szükség (enyhe tél) és hogy a 80nm házat 5db klímával havi átalányban tízen pár ezerből fűtöm-hűtöm télen 23ra fel nyáron 26ra le szerintem megéri.
2023. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

Annyit tudni kell, hogy lenne fent egy pici fürdő is (de a víz is fent van) és annak egyenlőre csak a kiállasait szeretnénk (tudnánk) megcsináltatni. Erre kaptunk az első gázszerelőtől, tehát víz-gáz szerelésre kereken 2,2 millió ft-os árajánlatot anyagköltséggel, munkadíjjal.

Azóta volt kint más is. Nem árultuk el milyen árajánlatot kaptunk.

Na ő megértette hogy mit szeretnénk. Tőle munkadíjjal együtt 600e ft-os árajánlatot kaptunk. Szóval érdemes volt. Még meggondoljuk, de szerintem őket választjuk, jövő nyáron pedig majd a klíma is felkerülhet talán :)

2023. máj. 10. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!