Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell építési engedély szerinte...

Kell építési engedély szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hàzbővítéssel kapcsolatosan milyen információt tudtok, ami az építési engedélyt illeti? Kimondottan nem találtam fix információt.. Ami a bővíteni kívánt területet illeti:


-A meglévő téglaépítésű ház északi oldalán egy kb 6*4 m-es területről lenne szó,

-10-15 cm-es vasalt beton vízszintben már van a területen, ami nincs, és nem is lesz egy szintben a meglévő épülettel (lesz egy lépcsőnyi különbség),

-Tetőszerkezet kapcsán egy féltető lenne cserepeslemez borítással,

-Az új épületrész jelentős részére nagy ablakokat, egy erkélyajtót, valamint a bejárati ajtót terveztük beépíteni.

-később rakatnànk be hűtő- fűtő klímàt is, mert szélcsatornában van a ház, és az északi oldal nagyon hideg nálunk :).

-funkcióját tekintve az új terület télikert, illetve kiülős rész lenne.


Az, hogy szerkezetileg könnyűszerkezet, vagy falazott lenne, még nincs eldöntve, szakember véleményére várunk.


A helyi önkormányzatnál màr voltam benn, nem nagyon tudtak segíteni, a helyi építési szabályzatban engedélykötelességre vonatkozó részt nem találtam.


Segítségeteket előre is köszönöm!



2023. máj. 24. 08:16
1 2
 11/11 arpi1969 ***** válasza:
ismerős srác építkezik ezerrel több ingatlant is régi gazdasági épületeket elbont és annak a helyére emeletes házakat épít könnyűszerkezetest is éd beton-tégla típusokat is. nemhogy építési engedély de tervrajz nélkül simán. És nagyon klassz eredménnyel, nagyon szép dolgokat épült
2023. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!