Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beton alap, aljzat, rétegrend?

Beton alap, aljzat, rétegrend?

Figyelt kérdés

Egy kisebb melléképületet szeretnék csinálni (18 m2).


Tudom, kőműves, de ez nem opció sajnos, kérdeztem párat, vagy nem érnek rá ilyen kis melókra, csak nagyon sokára, vagy nem hajlandók betont kevergetni, rendeljek mixerbetont, csak épp egy mixerkocsi nem tud idejönni, mert olyan helyen van a telek.


Szóval marad az, hogy én csinálom meg.


Enyhén lejtős a kert, úgyhogy mindenképp akarok alá sávalapot rakni, hogy ne csússzon le, meg ne billenjen le idővel.


Eddig ez a része rendben is van, de utána mi jön, ha kész a sávalap?

Hallottam-olvastam mindenfélét, úgyhogy kicsit zavarosak a dolgok.


Pl. az alapon belüli részt fel kell tölteni kaviccsal, ledöngölni.

Aztán arra megy egy réteg szerelőbeton, arra az aljzat beton.


De a vízszigetelést hogyan kell megoldani, hogy ne nedvesedjen az aljzatbeton? Erre nem találok semmi értelmes leírást, infót, ábrát, semmit, szóval ebben kéne nekem segítség egy rutinos szakitól :)


Előre is köszi a válaszokat.


2023. jún. 12. 07:33
 1/2 L.. István ***** válasza:
Sávalap, szerelőbeton... Mi célt fog szolgálni az a melléképület? Dettó enyhén lejtős portánk van, melléképületekkel, mindegyiknél csak ástunk egy alapot 50cm mélyet, betont bele, 10cm aljzatbeton némi vasalással és szevasz. Nem vizesedik az aljzatbeton.
2023. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keress rá, hogy aljzat rétegrend.

És voálá, lesz képes találatod dögivel.

Ha nem kell a hőszigetelés, kihagyod

[link]

2023. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!