Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kivehetem azt a vályogfalat...

Kivehetem azt a vályogfalat ami kb . 50cm széles és 4m hosszú, és merőleges a főfalakkal( az is vályog). Illetve a gerendázat párhuzamos végig ezzel a fallal amit kivennénk.két helységet nyitnánk egybe. pont a fal fölött is van egy gerenda?

Figyelt kérdés
2023. jún. 12. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Statikus mit mond? Tippem szerint támasztófal és nem veheted ki
2023. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Kiveheted.

Csak a tetőt nem lesz ami tartja és összedől a ház.

Ismeretlenül, látatlanban, a házról semmit nem tudva hogy lehetne ezt megítélni?

Statikust kell megkérdezned vagy legalább valaki szakembernek meg kell mutatnod a házadat, a tervrajzokat!

2023. jún. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,h tamasztofal,mert nagyon vastag. Semmikepp ne vedd ki!!!


A vastagabb fslak mindig tamadztok es nem lehet azokat kivenni,mer osszedol a haz.


A statikus is ezt mondja majd sok penzert……

2023. jún. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Főfal nem csak a külső négy oldalfalat jelenti, az épületen belül is van legalább egy fő fal, de vályogháznál lehet több is. Szerintem te pont az egyik főfalat akarod megszüntetni. Még ajtót is körültekintően kell nyitni rajta, nem csak úgy "vágunk egy lyukat középre, aztán az lesz az ajtó"
2023. jún. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!