Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 15mm. OSB lapra mekkora polc...

15mm. OSB lapra mekkora polc tehető?

Figyelt kérdés

Egysoros fal sín polcot szeretnék (ilyet: [link] tenni rá, alul egy 40cm., felül egy kb.25-30cm szélességben.


Nem feltétlenül nehéz dolgokat pakolnék rá, illetve a nehezebbjét igyekszem majd a párnafás részre pakolni.

De olyan 25-30kg/m lenne a terhelése.


Ezt elbírja esetleg ott is, ahol nem párnafára tudom erősíteni a konzolt, hanem csak simán a 15mm. OSB lapra.


Köszönöm segítő válaszaitokat.



2023. júl. 10. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit a konzol bír, annyit a osbnek is el kell bírnia.

Ha nem bízol a facsavarban, használj molly dűbelt. Utóbbinak van leírása milyen felületen mekkora méret mennyit bír.

2023. júl. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hogy mit akarsz pakolni a polcra!

Én biztos nem tennék arra a polcra, amit 1,5 mm-es OSB tart semmi komolyabbat, legfeljebb egy fogpoharat fogkefével, vagy egy bekeretezett fényképet.

Mondom ezt úgy, hogy a zuhanyzónk fala ilyesmi OSB-ből volt, lecsempézve, tehát nem érte víz és egy kerámia szappantartót nem bírt el hosszútávon.

2023. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Kizártnak tartom, hogy 25-30 kg terhelést biztonsággal kibír az OSB, de próbáld meg! Azt azért javasolnám, hogy ágy fölé ne tedd!
2023. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


#2, az OSB 15mm. Bár meglehet, hogy amikor írtad, 1,5cmre gondoltál, és csak egyszerű elírásról van szó. :)


A polc egy kerti sufniban lesz, tehát nem kerül ágy felé :)

A mérete 2,4m széles és 40cm mély lesz. A 2,4m-en lesz 4db konzol, amiből minimum egy, de inkább kettő (a két középső konzol) párnafára kerül (tehát nem csak a 15mm OSB, hanem az alatta levő 5*9,5cm oszlop is tartani fogja.), vagyis az OSBnek úgymond csak a szélén kell tartania a polcot.


Amit tervezek rá pakolni, a nehezebb dolgok közül kézi szerszámgépek, néhány doboz festék, megy ilyenek. Ezeket a polc közepére fogom inkább pakolni. A széle felé haladva a könnyebb dolgok, mint kézi szerszámok, csavaros dobozok, ilyesmik.

Elég "hosszú" lesz a polc, tehát mehet rá szellősen, nem kell megdübbenteni. :)


Ha esetleg lenne még konkrét tapasztalat, azt megköszönném, ha megosztanátok velem.

Ez a kerámia szappantartó dolog egy kicsit elbizonytalanított. :O

2023. júl. 11. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4

Valóban elírtam és cm-re gondoltam.

(2-es voltam)


"...4db konzol, amiből minimum egy, de inkább kettő (a két középső konzol) párnafára kerül"


Így viszont teljesen jó, biztonsággal felteheted!

2023. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!