Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2 fő részére zuhanyzáshoz...

2 fő részére zuhanyzáshoz mekkora villanybojler szükséges?

Figyelt kérdés
Zuhanyzáshoz, mosakodáshoz mekkora villanybojlert célszerű beépíteni 2 fő részére? 50 literes elég, vagy kell a 80 literes?
2023. júl. 24. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk 80 literes van. Zuhanyzás után is van még bőven melegvíz. Szerintem elég az 50 literes.


Mondjuk attól is függ, hogy mennyi ideig szoktatok zuhanyozni.

2023. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az átlag.

De nem mindennapos használatra lesz és nappali állandó áramra lesz kötve.

Nem szeretném, ha feleslegesen pazarolna, de az sem lenne szerencsés, ha túl hamar elfogyna a melegvíz azokon a napokon, amikor ott vagyunk.

2023. júl. 24. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha nem akarjátok mindennap használni és nappalin akarjátok, akkor én azt mondom érdemes lehet 1 okos bojlert beszerezni, hosszú távon megtérül, egyébként a 80l kényelmesen elég
2023. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy internetről kapcsolható dugaljba gondoltam bedugni, amit tudok kapcsolni itthonról is. Így mielőtt indulunk bekapcsolom még itthonról, hogy mire leérünk felfűthessen. Illetve be tudom állítani vele azt is, hogy mondjuk akkor kapcsoljon csak be, amikor én időzítem, vagy amikor más eszközöket is használunk a nyaralóban.
2023. júl. 24. 11:40
 5/10 anonim ***** válasza:
16%

kedves kérdező.. Látszik vágod a témát, de túlbonyolítod. Vegyél egy korszerű Hajdú 80 literest, és először(próbából)állítsd 60 fokra(a gyár is ennyit javasol) hagyd állandóra működni, az első hónapban kiderül, jó-e így...ha nem, akkor ráérsz okoskonnektort venni, és abból üzemeltetni.


Az 50 literes jól hangzik, de kevés.

2023. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem vezérelt áramon van, az 50 liter nagyon bőven elég.

Mi egy hétvégi telken 10 literes mini bojlerrel lefürdünk 4-en, annyi, hogy nem kell állandóan folyatni a forró vizet, aki mondjuk hosszú hajat mos, az kb. kifürdi, utána kicsit várni kell.

Annyi, hogy egy 50-80 literesnél jobban megszivatod az utánad következőt, ha oazarolsz, mert annak sok-sok óra a felfűtési ideje :)

2023. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem 10 liter is elég.
2023. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, hogy csak nyáron szeretnéd használni, vagy a téli hidegben is. Ha csak nyáron, akkor elég az 50 literes. Akkor a csapvíz is 20 fokos, csak minimális melegvíz kell hozzá, hogy tusolni lehessen vele.
2023. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 50 l es bőven elég. Ha elfogyna meleg víz gyorsan lesz fürdésre alkalmas .Ne állítsad 60 fokra,mint írták,bőven elég a 45-50 fokos is.Még ezt sem bírja el a bőr.A magasabb hőfok előbb okoz károsodást .

Az autókkal sem maximális sebességgel járnak,mert annyit is tudnak.

2023. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Károsodás nem történik a bojlerben magasabb hőfok esetén. Egy dolog történik, ha olyan területen van használva, ahol kemény a víz, ott előbb alakul ki vízkövesedés. Minek után ez egy nyaraló és ritkán tartózkodik ott, így még egy magasabb hőfokra állított bojler esetén is a vízkövesedés lényegesen később, évekkel később fog bekövetkezni, mint egy állandó lakhelyen használt bojlernál. Tapasztalatom szerint, az az állapot, ami beáll egy állandóan használt bojlernál 2 év alatt, az nyaralókban átlag 10 év! Ha be is következik, az sem tragédia, hisz leengedi, szétszedi, kitisztítja.

Felfűtése nem "sok-sok óra", hanem 2.5-2.8 óra a 80L-esé, tehát még ha valaki ki is pancsolná 8 óra tájékán az összes melegvizet, a másik fél 9-9.30 környékén már melegvízben tud lefürdeni, max. hideg vizet nem nagyon kell rákeverni!

Totálisan felesleges az okosbojler! Az okosbojler lényege, hogy felméri a te fogyasztási szokásodat és úgy melegít vizet, hogy feltételezi te mennyit fogsz fogyasztani, ezért is van benne két tartály. No most egy olyan helyen, ahol nincs napi szinten melegvízfogyasztás, nincs értelme, mert azt nem fogja tudni melyik nap érkezel!


Jó elgondolás a távolról kapcsolható dugalj, csináld úgy, ahogy elgondoltad. 80L-es bojler bőven jó lesz nektek, még mosogatásra is használhatod. Azért is ajánlom inkább a 80-ast, mert bár ketten vagytok, de lehet fogadtok vendéget is néha, így jobb a 80-as! Egy a lényeg, álló bojler legyen ebben a méretben, mert a fekvő bojlerből lényegesen kevesebb melegvizet tudsz kivenni! Amennyiben nem vezetékes víz van a házra rákötve, hanem kúti víz vagy pláne esővíz, abban az esetben érdemes magasabb hőfokon használni a bojlert, Hajdut 3. fokozaton, mert ellenkező esetben így, hogy nem tartózkodtok ott sűrűn, a baktériumok képesek elszaporodni a bojlerben pangó vízben. A magas hőfokban elpusztulnak.

2023. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!