Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Földmérés menete, hogyan zajlik?

Földmérés menete, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, hogyan működik a földmérés? Tegyük fel, hogy vásárlok egy telket, mi a módja annak, hogy egy hivatalos földmérés keretében kimérjék és kicölöpöljék a telekhatárokat? Ezt magáncégek csinálják, vagy a helyi földhivatal (hivatalból, ingyen (LOL))? Köszönöm

2023. júl. 25. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Semmi nincsen ingyen. A földhivatal oldalán megtalálod ami kell:

[link]

"Szabad kapacitás függvényében a járási hivatlok földhivatali osztályai végeznek földmérési munkát megrendelés alapján (megosztás, épületfeltüntetés, telekhatár kitűzés, házhelyosztás, kisajátítási és megvalósulási térképek készítése stb.)."

De a valóságban ezt szerintem külön kell végeztetned földmérővel.

[link]

Az árára meg itt egy példa:

[link]

2023. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Pont ez a bajom, hogy br 95k-t kérnek a telekhatár kiméréshez (ami annak függvényében, hogy 3 db sima kis garázshoz kellene, szerintem irreálisan sok). Tudom, tudom, nem sok, én vagyok csóró.

Bemegyek holnap a földhivatalba megérdeklődni.

2023. júl. 25. 23:41
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

ha lehet, inkább ne panaszkodj..azzal szánalmassá válsz. Minden annyi amennyi.


...méghogy ingyen?..röhögnöm kell.

2023. júl. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

A földhivatal majd elzavar, felesleges 1 órát sorban állnod ezért.

Keress egy földmérőt aztán az majd intéz mindent, neked csak annyi dolgod lesz, hogy fizetsz. Olcsóbb nem igen lesz!

A másik dolog pedig, ha találsz egy földmérőt aki viszonylag hamar oda ér hozzád, rendeld meg a kitűzést. Mert, ha árajánlatokkal szórakozol még jövő ilyenkorra sem lesz meg...

2023. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Mire kell a határ? Kerítést húzol vagy mi történik? Ha csak azért kell, mert véletlenül sem akarod, hogy rossz helyre kerüljön kerítés, építmény, ilyesmi, de amúgy nem kötelező kijelölnöd a telekhatárt, akkor ne a földhivatalba menj, hanem keress fel egy földmérőt (a hozzád legközelebbit!) és neked hacsak nincs törés a telekhatárban, semmi több nem kell, mint 4 pont kitűzése, a 4 sarok kitűzése. Számla nélkül kitűzi 95e-nek kb. a feléért, pláne ha nem sürgős és tud úgy jönni hozzád, ha épp arra van egyébként is dolga!
2023. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es és 5-ös, köszönöm.

Keresek földmérőt a környéken.

Igazából van egy garázssor, középen 5 üres telek, abból 3-at megvásároltam, oda szeretnék 3 garázst építeni, de nem szeretnék semmi vitát vagy problémát a későbbiekben, ezért gondolkodtam a kijelölésen. Az első megvásárolt telek mellett már áll egy garázs, szóval elméletileg az a határ pontosan megvan (vagy ha nem is volt meg amikor építették, és a mellettem lévő garázs nem pontosan a telekhatárán épült, amúgy sem tudok semmit csinálni már vele)


De lehet, hogy túlgondolom, és simán csak be kell építeni a szabad telkek 3/5-ét, nem lesz belőle a későbbiekben vita.

2023. júl. 26. 19:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Érdemes ilyenkor a szomszédos telkek tulajdonosait a mérésről kiértesíteni, hogy mikor fog történni, ha akar ott lehet, ugyan nem kötelező a földmérőnek megtennie, de Ő hozzáfér a tulajdonosok kilétéhez, így szerintem szerencsésebb ezt megtenni.
2023. júl. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-nek igaza van.

Kérdező, ahogy leírtad a helyzetet, nem lehet hogy csak annak a teleknek a tulajdonosát kellene felkeresned akiével szomszédos a te telked és még nincs ott garázs?

Elméletileg tudjátok a telek méretét, hogy hol lehetne a határa. Ha ketten együtt mentek ki és úgy jelölitek ki a kettőtök telkének közös határát, akkor ezzel később sem lesz majd gondod. Persze lehet hogy nem sikerül megegyezni benne, de talán érdemes lenne megpróbálni mielőtt költesz rá.

Kimentek, közösen kiméritek, kijelölitek a határt, készítetek róla pár képet, hogy el lehessen tenni a jövőre, hogy bizonyítsa a közös megegyezést és vége is a problémának.

2023. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azért az nem szerencsés, ha nincs kimérve. A szomszédos telek tulajdonosával megegyezni meglehet, de ha annak új tulajdonosa lesz esetleg, azzal már lehet telekhatárvita! Én azt írtam, hogy legyen ott a szomszéd a mérés során.
2023. júl. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as és 9-es, a probléma az, hogy ahol még nincs garázs, azon van vagy 10 követelés mindenféle adósság miatt a telek értéknek sokszorosára, a tulaj meg ismeretlen helyen van (hajléktalan?), így megkeresni és elérni se tudom. A korábbi címén nem tartózkodik, az ott lakók nem tudják, hol van. Nem tudom mi ennek a menete, de az első követelés már vagy 10 éve bejegyzésre került, nem tudom, hogy árverezni fogják-e, és ha igen, mikor.

Szóval az egyik oldalról a telekhatár megvan, mivel ott áll egy garázs, ha az nem is pontosan a telekhatárra épült, nem tudok vele mit kezdeni.

Elméletileg a onnan kimérem magam a 3*19nm-rt, meglesz az én parcellám, és maradnia kell még 2*19nm-nek ami a szomszédé.

Nem hiszem, hogy ha véletlenül 5-10cm-rel tévedne az ember, hogy ebből a jövőben lehetne-e vita, ezt szeretném elkerülni. Az a baj az ilyen pici dolgokkal, hogy a járulékos költségek ugyan akkorák, mint a családi házakra vagy a több száz milliós befektetésekre sajnos.

2023. júl. 27. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!