Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Járda aszfaltozás 40 ezer...

Puf123 kérdése:

Járda aszfaltozás 40 ezer Ft/m2 reális ár 2023-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy vállalkozás közműbekötés miatt feltörte majd helyreállította a házunk előtt a közterületen lévő beton járda egy részét. Viszont a beton lejtését nem jól csinálták meg, mert a ház felé viszi a csapadékot, ami nagy tócsában megáll a falnál. A javított rész mellett van egy régi szakasz, ami szintén befelé lejt, ők ehhez igazították a javított beton szintjét, de szerintem ez nem szakszerű így. A bontás előtt sosem állt meg így a víz, évek alatt sem volt soha ilyen panaszunk, most minden nagyobb eső után 4-5 cm mély tócsa áztatja a falat, amíg el nem szikkad.


Most ezen megy a boxolás a céggel, hogy hogyan legyen ennek a javítása. Ők azt mondják, hogy egy vékony aszfaltréteggel javítanák ki a lejtést. Az a javítandó rész, amit nem érintett a bontás, és így azt velem fizettetnék ki, nincs 2 m2 sem, és adtak egy bruttó 80 ezer forintos ajánlatot. Ez a több, mint 40 ezer/m2 reális lehet 2023-ban (még akkor is, ha kis területről van szó)? Én kissé sokallom, főleg, hogy ez már csak utólagos taknyolás lesz.

Ha nem fogadom el, mi a teendő? Fogyasztóvédelem? Vagy szóljak a közútkezelőnek?



2023. dec. 4. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon apró terület, így reális az ár.
2023. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ezzel az apró területtel idáig nem volt semmi gond, az újrabetonozás óta van csak probléma, és mivel ezzel a plusz 80 ezerrel előzetesen nem kalkuláltam, ezért nem érzem fair-nek, hogy most ezt még utólag benyeljem.
2023. dec. 4. 10:13
 3/15 anonim ***** válasza:

Telefon felvesz, szád kinyit, hangod hallatod.

Nincs jobb ötletem.

2023. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor mondod, hogy azt nem kéred, viszont extra lépcsőt se kérsz ami előtte nem volt. Bontsák fel az új járdát.
2023. dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk említsd meg, hogy mozgáskorlátozott egy ott lakó, aki nem tud lépcsőn felmenni
2023. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

De most így belegondolva ilyen buta ember nem létezik, hogy valamit azért ront el, mert mellette is el van rontva. Mi van, ha te másnap azt ki akartad javítani?

Ez egy kidolgozott lehúzás, amit mindenhol eljátszanak valószínű.

Simán feljelenthetőek.

2023. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akit kiküldtek a betont visszajavítani, beszéltem vele, saját bevallása szerint sem kőműves, vízszintező sem volt nála (ezeket nem tudom persze bizonyítani), sajnos nem kapcsoltam, hogy baj lehet a lejtésből, csak amikor most bejött az esős idő, akkor tűnt fel a hiba.
2023. dec. 4. 11:04
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom mennyi aszfalt kell, de igazából vödrös kiszerelésben lehet venni.

Az életben nem lesz jó az amit ezek összeraknak. Alapból se csináltatok semmit szakikkal, mert g...i drága és g...i szar az eredmény.

2023. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Venni kell bitumenes folyékony alapozót, azzal bekenni a felületet, és zsákos bitument ráhordani, amit perzselővel lehet még összedolgozni.
2023. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyszerűen (kerítsd körbe) önts rá finom betont hogy amarra lejtsen, aztán hagyd megkötni. Olcsóbban kijössz.
dec. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!