Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vegyeskazán+puffer es radiator...

Vegyeskazán+puffer es radiatorokkal ki lehet fűteni egy vályogházat?

Figyelt kérdés

Fűtési rendszer kitalálása előtt állunk. A ház egyik fele 70 nm(ahol szobák és fürdő van) régi vályogház 50es vert fal szig nélkül.

Az új rész 40nm ahol konyha étkező nappali van az 30 porotherm +15 EPS ide gondoltunk padlófűtést. A Régi részbe pedig radiátorost.


Vegyes kazánt pufferrel, és talán gázkazánt is betennénk.


Viszont félek hogy hideg lesz a régi rész. Nekem a vegyestuzelessel 90es évekbeli tapasztalatom van,b30 téglaház tehát jól befűtött, este 28 fok éjjel nem tettünk rá így reggelre 18 lett.


Szerettem azt a bedurrantott meleget és úgy gondoltam hogy jó lesz az a valyogházi részbe és a puffer miatt meg éjjel is tudja 21-22 tartani.


Viszont ha teljesen szabályozott a rendszer akkor nem lesz nekem a forró radiátor élményem, kb50fok lesz a radiátor. Ki tudom fűteni így is majd a valyog részt? (30 cm födém hoszig lesz, csak a falakon nem)



#fűtés #vályog #vegyeskazan
dec. 18. 08:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"A padlófűtést kihagynám.Szép divatos neve van,de ez a minden."


Ennek az embernek iszonyúan savanyú a szőlő, mindenhova beírogja a baromságait.


Kérdező, a jó szigetelés az alapja az élhető háznak. Kevesebb hőt nem csak olcsóbb, de sokkal egyszerűbb is megtermelni. Egy szigetelt, modern gázkazános házban nagyon keveset fogod használni a fatüzelést, mert egyszerűen nem látod értelmét, hogy a fával gürizzél, amikor olcsón és nulla munkával megoldja a gázkazán.

dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!