Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen kerítés a legjobb...

Milyen kerítés a legjobb döntés a ház elé?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat, kerítés alsó része és az oszlopok már megvannak, újak. A kapu elvileg úszó kapu kell, hogy legyen. Dróthálót vagy vasrácsot nem szeretnék. Lemez? Fa? Mi a jó döntés? Az sem baj, ha takar azért. Az ár nagyon fontos!

dec. 23. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
60 cm magas 15-ös zsalukő lábazat, 30x30-as oszlop 2 méterenként. A közökben trapézlemez. Takar és lényegében karbantartásmentes. Beleillik szinte minden utcaképbe. A fával az a gond, hogy 2 évente kenegetni kell, különben elég viseltesen fog kinézni.
dec. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Fa helyett WPC - ha van rá keret.
dec. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én wpc-n gondolkodom, ha kibír 20 évet és nem kell 5 évente festegetni, akkor bőven vissza hozta a felárát a fához képest.

Legszívesebben alut csináltatnék, de nagyon beteg árkategória lett...

dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a trapézlemezből is van sörösdoboz vékonyságú hulladék, úgy a WPC-ből is sajnos lehet kapni olyat, ami nem időjárásálló. 3-4 év alatt annyira szétsüti a nap, hogy törik, mint a ropi.
dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

A wpc-ről soha nem hallottam még, persze találkoztam már vele, de nem tudtam mi az.

Ha jól számolom kb duplája lehet az ára a trapézlemezhez képest, ugye?

Nem nagy kerítésről van szó, a lábazat és az oszlopok megvannak, kb úgy, ahogyan az 1es írja, csak nincs meg a 2 méter táv az oszlopok között.

Talán kb 150cm. Ebből van 3 db, van egy utca ajtó és egy 320cm-es kapu, ami úszó kapu lesz és nincs meg még a váza...

dec. 23. 23:33
 6/7 anonim válasza:
100%
Tölgyfa kerítésléc? Sűrűn felrakva?
dec. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A fa nagy valószínűséggel középtávon is drágább lesz mint a trapézlemez..
dec. 24. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!