Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Illegális szoba-kettéosztás?

Illegális szoba-kettéosztás?

Figyelt kérdés
Ketté szeretném osztani az egyik szobát. Csak felhúzom a falat, és kész? Vagy ezt előre be kell jelenteni valamilyen hivatalban, engedélyeztetni kell, meg megfelelni egy sor előírásnak, különben jön a bírság, le kell bontani stb? Szeretnék szabálykövetően eljárni. Alapvetően csak felhívnék egy tisztességesnek tűnő szakembert, hogy állapodjunk meg, aztán jöjjön és építse fel a falat. Ez így rendben van? Ő biztosan a szabályoknak megfelelően, szakszerűen csinálja meg, nem fog leomlani. Vagy ez bonyolultabb ügy, jogilag? Én sajnos egyáltalán nem értek ehhez, csak kellene egy fal, hogy különválasszam a szobát. Előre is köszönök minden segítséget!

#jogszabály #falazás #engedélyeztetés #fal építés #szoba kettéosztás
jan. 29. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne engedély és kitől egy szobán belüli falhoz? Ki bontatná le?
jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Önkormányzat, földhivatal, vagy valami hasonló. De nem csak előzetes engedélykötelesség érdekel, hanem utólagos gondot okozó szabályok is. Lebontani nekem kellene, ha erre felszólítana a hatóság, gondolom. Szobán belüli, de attól még ellenőrizhetik, ahogy a kéményeket, gázkonvektorokat, szellőzőket, elektromos hálózatot, vagy állattartási körülményeket stb. Mármint az illetékes személyek. Pláne, ha pl. egy rosszindulatú szomszéd bejelentést tesz, hogy szerinte életveszélyes a fal, aztán hiába derül ki az ellenkezője, ha közben az ellenőr megállapítja, hogy mondjuk a falvastagság nem felel meg valami beltéri előírásnak, vagy törvénytelenül kicsi lett így a szoba stb. Vagy nincsenek ilyen esetek? Csak találgatok, próbálok elővigyázatos, körültekintő lenni, nehogy ablakon kidobott pénz legyen ez a beruházás.
jan. 29. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

Ehhez nem kell.

Ha a ház alaprajza változik, (emelet beépítés, hozzáépítés, funkció változtatás, pl üzlet, vendéglátó egység lesz stb)

Belső teret lehet forgatni ilyen módon. Semmilyen ellenőr nem kell, és statikus sem, nem bontasz, építesz.

Villanyszerelő is kell, és nem tudom mik a tervek, lakás vagy ház, de lehet elég neked egy kartonos is, persze a tégla jobb.

jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Én húsz éve választottam ketté a szobámat egy fallal de csak nem tetszett valakiknek. Fából készült és a termeszek szétrágták.
jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egy gardrobszobányit választasz le, az is a te dolgod.
jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Önkormányzatot és földhivatalt is csak ugyanaz érdekli: telekméret, telekhatárok, telek beépítése (mennyi, mekkora, milyen épületek)

Te csak 1 falat akarsz felhúzni, azt is házon belül privát szférában, és lényegesen nem befolyásolja a ház szerkezetét, az ilyenhez nem kell engedély, és ha jó stabilan van felépítve, akkor nyilván nem is életveszélyes, senkit nem érdekel, nem ellenőrzik úgy, mint egy kéményt!

Törvénytelenül kicsi lett a szoba? Ilyen hivatalosan nincs, legfeljebb ha el akarod adni a házat, akkor a hirdetésben minek lehet minősíteni... minimum 12 nm-től szoba (egész háló), 6-12 nm között félszoba, 6 nm alatt meg legfeljebb csak egy gardrób, az szobának már úgyis használhatatlanul kicsi!

Se engedély, se bejelentés nem kell 1 belső válaszfal felépítéséhez, ez csakis a Te saját dolgod és költséged (anyagár, munkadíj), ennyi! Bár, egyedül az alaprajz/tervrajz nem tudom, mennyire hiteles így, tehát hogy építész kell-e hozzá.. ez utóbbiról egy építészt azért mindenképp kérdezz meg!

jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi nem kell.

Mehet nyugodtan, senki nem fog büntetni, se ellenőrizni.

jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Persze!

Ha felhúzod, tudd hogy 0-24 meg vagy figyelve a rendőrség által és ahogy kész a munka rádtörik az ajtót, s köteleznek hogy lebonts mindent!


Ne viccelj, a kutyát nem érdekel miket csinálsz ott benn a házban. Ha a házhoz hozzáépítenél na abból már lehetne gond, de ott is ha a szomszédokkal jóba vagy, akkor nem nagyon fenyeget ilyen veszély.

jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!