Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül manapság...

ChaserHUN kérdése:

Mennyibe kerül manapság dél-dunántúlon építkezés? Ft/négyzetméterben számítva.

Figyelt kérdés

Adott egy 50 nm2-es tégla családi ház. Szeretnénk hozzáépíteni kb. 30 négyzetmétert (2 szobát) és az új rész tetőterét is beépítenénk. Kb. milyen árakkal lehet kalkulálni manapság itt a dél-dunántúlon, ha pl festést, padlózást stb. már magunk csináljuk meg.


Van tudom sok kalkulátor, de elég eltérő eredményekkel van, így kíváncsi lennék azok véleményére akik esetleg mostanság építkeztek/építkeznek vagy szintén tervben van :)



márc. 12. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Családi ház, két lakószintes, sávalap, felmenő falak falazóblokkból, előregyártott vasbeton födémmel, cserépfedéssel, erkéllyel, terasszal. Szerkezetépítési és szakipari munkák költségei:

560eFt/m2 x 30m2-es tervezett alapterülettel= 16,8MFt + Áfa

(forrás: Építőipari költségbecslési segédlet, 2023-as ár)

márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz még (és általánosságban) nézzétek meg, hogy a helyi építési szabályzat szerint is zöld utat kap (tehát a telek úgymond rendelkezik beépítési tartalékkal).

Érdemes használatbavételi engedélyt kérni, végül legyen minden lepapírozva, az új épület pedig a földhivatali rajzon is feltüntetve.

A dél-dunántúli építkezés helyszíne miatti árindex szerintem úgy alakul, hogy amennyivel olcsóbb mondjuk a helyi munkaerő, annyival több lehet az építőanyag helyszíni átadási ára.

márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kíváncsiságból mennyit lehet szerintetek spórolni ha a munkálatok jó részét magam csinálom? Illetve manapság lehetséges-e egyáltalán ilyesmi?


80-as évek végén apukám építette nagyapáim segítségével a házat, sokat dolgozott fiatalon kőművesek mellett, ma is stabilan áll a ház, nem nedvesedik stb.

márc. 17. 19:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Munka típusonként eltérő összeggel tudsz számolni, attól függ, milyen arányt képvisel az anyag díj és a munkadíj.

Pl. egy komplett munka 70% anyag és 30% munkadíj összetételű.

Mivel kell egy építészt bevonnod, a komplett kiviteli tervet is készíttesd el (1:50 méretarányban), és az alapján vagy az építész, vagy költségvetés készítő technikus ad egy tételes anyagos, díjas, árazott és árazatlan költségvetési dokumentációt.

Az árazatlant az egyes munkákra alkalmazni kívánt szakiparosnak átküldöd és az alapján el tudod dönteni, hogy te magad vagy inkább egy külsős tapasztalt szakemberrel elvégezteted.

Nota bene az anyagot úgyis meg kell venned.

A lényeg, hogy lesz egy "kapaszkodód" a költségvetés miatt.

(Ráadásul abban látod azt is, hogy konkrétan milyen elvégzendő munkafázisok vannak, pl. fal kellősítése xy anyaggal.)

márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!