Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lemezalapnak 60 cm kőzúzalék,...

Lemezalapnak 60 cm kőzúzalék, 30 cm vasalt beton jó lehet?

Figyelt kérdés
Egy 8x4 méteres, 15 cm vastag falú, fa könnyűszerkezetes, terhelt padlásterű épületnek, zártkertben, sztem viszonylag kötött talajon (feketés színű), jó lehet olyan lemezalap, hogy 60 cm mélyen kiássuk a földet, 50 cm kőzúzalék, 30 cm vasalt beton? Mi a véleményetek?

márc. 26. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, főleg nem kötött talajon. Inkább egy tisztes mélységű sávalap vasalva, olcsóbb lenne, illetve jobb is.
márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Minek lemezalap egy könnyűszerkezetes épületnek?
márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy kell normális alap. Vagy sáv vagy lemez tudtommal. Csak nekem a lemez szimpatikusabb lenne. Azt nem értem, hogy ha kötetlen talajon jó, akkor kötött talajon meg főleg jó, mert annak nagyobb a teherbírása nem?
márc. 26. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Talajnál nem csak a teherbírást kell nézni. Ott a kohézió, Coulomb-féle törési feltétel, vízmegtartás, víz hatására telített térfogatváltozás, sűrűségváltozás, talajvíz, talajpára, fagyhatár, víztartási függvény, talaj nyírása, talaj szerkezete, talaj összetétele, tömörség, talaj nyírása stb.

Ezért reped rengeteg kádár-kocka és újabb építésű társasház, nem a rossz alapozás miatt, hanem a hiány talajmechnika miatt. Kötött talajra a létező legrosszabb megoldás egy 30 cm-es sávalap.

márc. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kösz, egyébként mi is a kötött talaj? Ez egy zártkert, tehát termőföld, és fekete kb. Amúgy 30 cmes lemezalap, nem sávalap.
márc. 26. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es, nem hagytál ki valamit?
márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a fekete az humusz, arra nem lehet építkezni. mondjuk a lemezalap talán lecsúszdázik a telek végébe néhány eső után :D
márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igaz. 60 cm mélyre gondoltam. Sztem ott is normál föld színe van, de nem tudom akkor. De nem olyan könnyű ásni olyan 50 cmtől kb.
márc. 27. 01:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Engedd már el ezt a lemezalapot. Többen megírták hogx drágább és felesleges.
márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!