Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szomszéd erkélye pont a...

A szomszéd erkélye pont a hálóm mellett van, lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Én albérletben vagyok, az erkélyes lakásban a tulaja lakik. Szerencsére nincs sokat itthon, meg beszéltünk már és normális amúgy.

Igen, amikor beköltöztem, tudtam, hogy az erkélyről belátni, de akkor nem találtam aggasztónak.


Aztán ahogy haladtunk az időben, egyre inkább foglalkoztatni kezdett a dolog. Ha nyitva van a hálóajtó és a redőny nincs lehúzva, nem csak a hálóba, hanem a lakás egy aránylag nagy szegletébe belátni, ami magába foglalja a nappali egy részét, az étkező részt, és a konyha egy részét.

Az ember az otthonában úgy öltözhetne, mozoghatna, ahogy akar, de én szinte akaratlanul is számolni kezdtem azzal az erkéllyel.

Vagy a hálóajtót tartom csukva, vagy a redőnyt tartom lehúzva, ha nem akarok alsógatyában átinteni a szomszédnak. Egyéb esetben odafigyelek, mikor mit csinálok, ha nem fed redőny vagy ajtó.


Csak ezért nem költöznék el, mert nagyon jó a lakás és elég jó helyen van.

A dolgot nehezíti, hogy mindkettőnk lakása utcára néz, így a külső módosítás lehetősége korlátozott.


Milyen opciók vannak a belátás csökkentésére, esetleg megszüntetésére?


Azt valahogy nem érzem komfortosnak, hogy random odamenjek a szomszédhoz, hogy figyelj ember, variálj már valamit az erkélyeddel, hogy ne kelljen mindig felöltöznöm (sarkítok nyilván).

Akkora horderejű dolognak meg nem érzem, hogy közös képviselőhöz forduljak azzal, hogy nem akarok “”lakótársat””, főleg azt tekintve, hogy tudtam a helyzetről, mielőtt beköltöztem.



ápr. 2. 19:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
12%
A sima függöny semmit nem ér belátás ellen, ha bent világosabb van mint kint!
ápr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
#11 szerencsére a sötétítő függönyt is feltalálták ;)
ápr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem a szalagfüggöny lenne a jó megoldás. Be tudod úgy állítani a szöget hogy merőleges legyen a lapja az erkélyről szemlélő tekintetének az irányára.
ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%
A megoldások száma nem kevés: áttetsző függöny, sötétítő függöny, reluxa, redőny, roló, ablakfólia, bazi nagy szobanövény, ablak elé tett tvm vagy szekrény, költözés, vagy lesz@rod és mutogatod magad ruhában vagy hardcore userként anélkül. Ezeket akár tetszőlegesen kombinálhatod is.
ápr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tényleg el van túlozva. Nappallal kivilágítás nélkül nem lehet belátni, estére pedig szerintem mindegy vagy borús időhöz villanykapcsolással ki lehet bírni addig behúzni valamit. Nem értem, hogy ez miért ekkora probléma.
ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel problémázhatok azon, hogy 264 lakás van szemben és estére be kell húznom a függönyt. Pedig 300 méterre van a ház.
ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!