Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új házba melyik éri meg...

Új házba melyik éri meg legjobban most anyagilag?

Figyelt kérdés

Központi fűtés tekintetében padlófűtés lesz az biztos. Ezek közül melyik érdemes kiépíteni?

Levegő víz hőszivattyú

Vegyes kazán

Gázkazán+ fűtőklímák (ugye kell a megújuló miatt)

Gázkazán+ egy két kályha


ápr. 21. 14:43
 1/9 A kérdező kommentje:
"Sima" BB energiaosztályú házra gondolok, 130 négyzetméter lesz.
ápr. 21. 14:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gázkazán+fűtésre optimalizált klímák. Illetve ebben az esetben rá lehet kötni később egy vegyestüzelésűt is.

Nekem is így van.

ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És gázkazánból elég lenne majd egy 14 KW-s?És megéri szerintetek a fűtőkazán+indirekt tároló a 300k felárat? A mai kombikazánok melegvízellátása is olyan még mint a régi átfolyós Fég vízmelegítőké, ahol először forró víz jön, és ezután jön a jó hőmérsékletű víz?Mert azokat utálom!
ápr. 21. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én berakattam egy 30-t, mert nem sokkal több összegben. Tehát nekem alapesetben megvan a radiátoros rendszer, ami mehet mindkét kazánról és amellé jöttek a klímák.

Igen, ugyan olyan szar, tehát nem olyan, mint a bojler.

ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Yep, akkor indirekt tároló az lesz és fűtőkazán lesz.
ápr. 21. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát azért beszéld ezt át mással is. Ne csak az én véleményem legyen a mérvadó.
ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt vedd figyelembe, hogy a jelen és a jövő várható nyári időjárásai mellett a klíma egyre kevésbé kihagyható.
ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Meg hát hasraütésre akarsz kazánt méretezni? Majd a tervező megmondja mekkura kell. Egyébként kondenzacios kazán neg klíma szerintem elég.
ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt Magyarországon még 20 éve biztos van a földgáznak, szóval én arról hajtanám a padlófűtést. Azért is jó ez, mert így a HMV is megoldott. A hőszivattyúk fűtésben hiába nagyon jók, HMV-t ellátás nem annyira gazdaságos velük.
ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!