Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Valóban ilyen drága egy...

Valóban ilyen drága egy családi ház építése 2024ben?

Figyelt kérdés

Elvagyunk szomorodva😔

Építési telek sima 73000ft/nm

Egy szoba ablak 5600 euró+szállítási költség+beszerelés.

Szakemberek óránként 12000ft nettó bérért jönnének.


ápr. 21. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom hol akarsz telket venni, és milyen ablakot vennél, de az ablaknál kb egy 0-t tévedtél. A munkadíj is kevesebb lehet, de az nem sokkal.
ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Telek nagyon attól függ, hol veszed...

Nekünk nettó 40ezerért raktak be nemrég két 70ezres kisebb ablakot (amiért mi mentünk el egy kölcsönkért autóval és én festettem le) másfél napi munkával, elég magasan. És nagyon szépen dolgoztak, pl. körbe teljesen ép maradt a szigetelés meg a homlokzat színe, de belül már mi javítottuk. Egy másik kőműves ugyanerre a munkára 250ezres árajánlatot adott, mert szerinte egy fél napig ők csak állványoztak volna.

ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

A telek ara attol fugg hogy hol veszed. Egy atlag haz felepitesenel siman szamolhatsz 50 millioval de itt is sok minden fugg a pontos merettol, igenyektol. A burkolatok kozt is nagy a szoras vagy pl olcsobb az egeszet festetni mint tapetaztatni meg koburkolatot rakatni a nappaliba.


Ha 12000et meg lehet keresni orankent akkor megyek haza vallalkozni. Fele ennyiert is vannak szakemberek, foleg hogy a munkasoknak alig adnak 2-3 ezret orankent.

ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!