Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha házat akarok építtetni,...

Ha házat akarok építtetni, akkor álmaim házának építészeti terveit még a telek kiválasztása/megválasztása előtt érdemes kidolgoztatni egy építésszel, vagy inkább utána?

Figyelt kérdés
Ugyebár a telekválasztás véglegesebb dolog, mint az építészeti tervek, ezért nekem célszerűbbnek tűnik előbb tervezni, utána vásárolni, de ugyanakkor a valós telek tükrében számtalan új tényező merülhet fel, ami befolyásolhatja a terveket, tehát ezért vagyok bizonytalan.

2012. máj. 31. 18:46
 1/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Mindenképp a telek kellene előbb, hisz olyan tényezők adódhatnak, melyek a környezeti adottságoktól is nagyban függ! Extrém példa, de ezért jó: például egy lejtős telek, ahol még az is előfordulhat, hogy a ház felső szintjén van a bejárat és a garázs, mert az utcaszint így esik. Arról már ne is beszéljünk, hogy ha lakott területen van a telek, akkor a szomszédok beleegyezése is kell a tervek megvalósulásához és ez csak két példa!
2012. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Tervezz bátran, majd igazítod a telekhez.
2012. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet házat tervezni úgy hogy még nincs meg a telek.
2012. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért is nem?
2012. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó építész nem tervez házat "valahova". Ismernie kell a telket, a környezetét, titeket, a szokásaitokat, minden apróságnak tűnő tényezőt. Tehát egyértelműen az utóbbi.
2012. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, először a telket kell kiválasztanotok, hiszen a tájolás, a terület lejtése, szabályozások mmiatt fontos, hogy az építész lássa,és ennek megfelelően alakítsa ki az otthonotokat. Érdemes egyébként már a telket is az építész segítségével kiválasztani mert így már előre tudja mondani, mi és hogyan valósítható meg, nem pedig telekvétel után kell szembesülni azzal, hogy az elképzelésetek nem valósítható meg. Mi is az építésszel együtt kerestük meg a megfelelő telket, persze mi már arra is felkészítettük, hogy milyen házat szeretnénk, és ennek megfelelően kerestük a telket is. Én nagyon meg vagyok elégedve a tervezőnkkel. A telek kiválasztásától, az utolsó pontig mindenben a segítségünkre voltunk, és most valóban olyan otthont kaptunk, amit mindig is szerettünk volna. Átküldöm a linket, ha esetleg még nem választottatok építészt: [link]
2012. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!