Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kandalló, cserépkályha vagy...

Kandalló, cserépkályha vagy öntöttvas kályha?

Figyelt kérdés

Egy 3,5m x 4m-es szobát kellene füteni,az lenne a kérdésem,hogy a fenti 3 közül melyik lehet a legideálisabb választás?egy hideg téli napon melyik tartja leginkább a hőt mondjuk reggelig ,estétől?

(kandallóból a legegyszerűbb fás tüzelésű,cserépkályhából egy kisebb méretű, öntöttvas kályha pedig ugye 1m körül van)


2013. máj. 24. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A cserépkályha a legjobb.Igaz lassabban melegszik fel,de nem csak addig melegít ameddig ég a tűz benn .A cserépkályha nem csak reggelig,hanem másnap délután is langyos még .Fa tüzeléssel is nagyon gazdaságos .25 éve fűtünk cs.kályhával ,bár központi fűtéses a lakás .
2013. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy ekkora helyiségben egy cserépkályha elég brutális meleget adna. Nálam egy normál méretű a lightosabb estéken kifűt 60 négyzetmétert, de hidegebb időben is dob 2-3 fokot a központira. Nagyon, nagyon jó dolog, és egészen más meleget ad, mint bármi más. Ha az ember neki dől egy hideg téli estén, az egész testét, lelkét átmelegíti. Ez megfizethetetlen. Az is relatív, hogy lassan melegszik. Foltokban kezd el felmelegedni, nálam nagyjából 1 óra után már bőven érezni a hatását. Igazából a központi fűtés sem melegszik fel nagyságrendekkel hamarabb.
2013. máj. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Jotul F 100 CB kályha : [link]
2013. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Vegyes tüzelésű kályha. Abban mindent el tudsz égetni.Kandallóból csak olyan aminek 2 ajtaja van.Külön a hamuzórésznek és külön a tűztérnek(igazából ezek is csak ablakos kályhák nem kandallók), és olyat aminek állítható a primer és lehetőleg a szekunder levegője is(utóbbi csak a teli ajtósoknál van pl Kamino Classic).Az üvegajtósnál viszont annyi előny van, látod hogy áll a tűz, és hamarabb is sugározza a hőt.A tűztér alja lehetőleg mélyebben legyen mint a betöltőnyílás alja(tudsz bele pakolni szenet). Cserépkályhába meg kell tanulni fűteni, mert könnyen tönkre lehet tenni, és iszonyat drága...főleg ha minden évben újra kell rakatni, mert nem ért hozzá a tulaj és szétfűti.Öntöttvas kályha tovább tartja a meleget mint a lemez, viszont lassabban is melegszik fel.Lemez értelem szerűen ennek a fordítottja.Egy a lényeg: a fában van egy bizonyos hőmennyiség.Lehet félmilliós kályha is, akkor se lesz több hő benne.A különbség az, hogy az a hőmennyiség milyen gyorsan kerül leadásra csúnyán fogalmazva.Már az olcsóbb kandallók/kályhák is jó hatásfokkal rendelkeznek.Általában 72-78% körül. Nem is nagyon lehet ennél jobb hatásfok, mert annyira visszatartaná a kályha a meleget, hogy elhűlne a füst, és nem menne ki a kéményen, füstdugó alakulna ki és kialudna a kályha, vagy visszafüstölne. Én a vegyes tüzelésűt ajánlanám.Az jól szabályozható, mindent bevesz, a samott tartja is valamennyire a hőt 10ezerért már használtan kapsz. Max ki kell samottolni ami kb 1000 forintból megvan.Minél nagyobb a kályhatest, annál tovább tárolja a hőt.Ezért a 3 közül a nagyméretű cserépkályha tartja legtovább.Én a fűrészporos kályhán gondolkodtam még emiatt, mert azt megtömöd, 1 napig ég kb.Csak az nem túl szép, koszos és a kéményt is könnyen összekátrányozza, ha nem porszáraz a fűrészporod...meg állítólag fel is tud robbanni:).
2013. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát a cserépkályhát marhára nem kell újrarakni évente. Volt már neked? Ismerek olyant, aki csak azzal fűt, és 10 éve nem rakatta át, meg nem is tervezi. Én 2 szezont fűtöttem ki az enyémmel, elég jól fel szoktam fűteni, de meg sem látszik rajta a használat. Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni. Jól kell begyújtani, és akkor szabad lezárni, mikor már csak vörösen izzó fa van a tűztérben, sőt inkább már csak parázs.
2013. júl. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!