Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mesterember megkérdezi, hogy...

Mesterember megkérdezi, hogy milyen irányba fusson a laminált parketta, és hogy melyik sarokban kezdje, és mekkora csúsztatással, vagy azt önkényesen szokták eldönteni kérdés nélkül?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 09:21
 1/9 SzilKa ***** válasza:
Embere válogatja, de ha nem mondasz neki előre semmit, akkor úgy fogja lerakni, ahogyan a legpraktikusabb, minél kevesebb vágással és bonyodalommal.
2013. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

A kérdésre rendkívül egyszerű válaszolni: mielőtt a szaki nekikezdene a munkának, elmondod neki az elképzeléseidet és megbeszélitek a részleteket.


Az irányt a helyiség geometriája és kialakítása is befolyásolhatja, de általában a hosszabb irányba fut a padló - viszont ha neked más az elképzelésed, megmondod hogy keresztbe rakják le és kész.

A csúsztatást egyébként általában fél lappal csinálják, azaz kvázi kötésben rakják le a lapokat. Az hogy melyik sarokban kezdi szerintem mindegy, mert az utolsó lap lerakása után (ha jó a kivitelezés) már nem fogod tudni megállapítani, hogy honnan indult a lerakás.


A neten több oldal is foglalkozik a laminált padló lerakás technológiájával, érdemes átolvasni egyet-kettőt hogy képbe kerülj.

2013. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi mester, akkor nem kérdez semmit. Az ajtótól távolabbi sarokban kezdi és az ajtónál fejezi be. Az átfedés automatikusan alakul ki, mivel a sor végén levágott darabbal kezdi a következő sort, kivéve ha a leeső darab 30 cm-nél rövidebb, mert akkor megint teljes lappal kezd. Így szinte maradék nélkül lehet dolgozni. A lerakás iránya meg akkor jó, ha az ablakra merőlegesen állnak a lapok.
2013. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2013. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Igazi mesterember nem kérdez ilyeneket.
2013. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát az elég baj, és az is elég baj, hogy az ajtónál távolabb kezdi. Mert nyilvánvalóan a fal mellet tbútorok szoktak lenni, de az ajtónál biztos nem, és ha mondjuk az ajtó előtt van illesztés, az csúnya. Pont hogy az ajtónál kéne kezdeni, hogy szép legyen. Arról nem is beszélve, hogy a szálirány nem szakmai kérdés, és meg kéne kérdezni, hogyan szeretném, ráadásul a mintázatot is össze kéne válogatni, mert az is baromi csúnya, amikor mondjuk a mintázat össze vissza van nagyjából, viszont a szoba közepén vagy az ajtó előtt mondjuk két minta ismétlődik, és feltűnően látszik, hogy egy mű dologról van szó, mert milliméterre ugyanaz a minta van egymás mellett.
2013. júl. 18. 08:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Jól lerakott laminált padlónál nem látszanak az illesztések! A minta se egyforma van egy dobozban, ahogy jön úgy szokták szedni.


Szerintem mindketten jobban jártok, ha elmész kirándulni amíg a szaki dolgozik, és csak a végén nézed meg!


Hidd el, aki elvállal egy melót az meg is tudja csinálni tisztességgel, bizonyára nem a tiéd lesz az első amit lerak!

2013. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a munka megkezdése előtt mindent átbeszéltem a mesterrel, semmit nem bíztam a véletlenre, és nem szeretem a meglepetéseket..

Elmondtam az elképzeléseimet, ő is elmondta a véleményét, aztán megállapodtunk, utána nekikezdtek és a megbeszéltek szerint megcsinálták.

Egész végig ott voltam és figyeltem :)


(2-es)

2013. júl. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ArtArtArt ***** válasza:
Fozolt?
2017. febr. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!