Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mért tört el a samot téglám?...

Mért tört el a samot téglám? Kell valamit csinálni mielőtt, beteszem a cserépkályhába?

Figyelt kérdés

Vettem a cserépkályhámba (egyes tüzelésű) egy samot téglát 50x20x5-et.


Beletettem az aljába, úgy hogy az eleje meg a vége volt megtámasztva, tehát a levegőben volt.


Az első tüzelés után kettétört (nem feszült), aztán a nagyobbik darab pár tüzelés után, szintén kettétört, pedig alá volt támasztva.


Kelet volna valamit csinálnom, mielőtt beleteszem a cserépkályhába, vagy milyet rakjak bele. A samott teljesen új volt.


kÖSZI



2013. nov. 25. 07:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi nagyon jól lehet rajta zsemlét, melegszendvicset, stb sütni, olyan mint egy kemence :)
2013. nov. 25. 07:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a ma gyártottak már csak ilyenek .Valószínű hajszál-

repedéses volt.Nálam a cs.kályhában a felsők törtek ketté,zuhantak le.Nem is az első eset volt már .

Nem rég,a vásárlás helyén,az autóba emeléskor tört ketté .

Ott még cserélni lehetett . Ha jól tudom,hazánkban nem is gyártják,Román ,és Szlovák van .Hogy melyik lehet a jobb,

azt nem tudom .

2013. nov. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy cserépkályhással, és azt a választ kaptam, mivel a rostélyra teszem rá a samottéglát, kicsit megemelve, tehát van kb 2 centi a rostély és a tégla között. A rács felől jön kb 40 fok a samott téglán van 200Ft-így a kő két oldalán nagyon nagy a hőkülönbség. Ezért kettétörik, a hőtágulás miatt. Rakjak egy újságpapírt a rostélyra, agyagozzam le, és abba ültessem bele a samottot, ekkor egyenletesen át tud melegedni mindenhol, és mivel fával tüzelek, így az alsó ajtó, nem is kell.


Bár megjegyzem és az alsó ajtón szoktam levegőt adni a tűznek, mert akkor szebben ég, nem füstöl annyira.

2013. nov. 25. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!