Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Manapság emeletes vagy egy...

Manapság emeletes vagy egy szintes házat érdemes venni/építeni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem emeleteset, mert nekem az kellett mindenképp :) Sokat számít az ízlés. Építtetni drágább, macerásabb az emeletes, egyesek szerint az ember megunja a lépcsőzést és mi lesz majd öregkorában (én nem fogom)... Eladásnál nem tudom, mennyit számít. Ami a "kényelmet" illeti (van, akinél idezőjel nélkül, de nekem a lépcsőzés poén, nem kényelmetlen, ez persze lépcsőfüggő is), nyilván nem mindegy, hogy hol helyezkednek el a helyiségek. Mi pl. fent élünk és mindenért (konyha, fürdőszoba) le kell mennünk az alsó szintre, ami szerintünk remek, sőt legalább minimálisan mozgok akkor is, ha csak ülök egész nap, de másnak kényelmetlen lehet.
2014. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én pont ezért vagyok lépcsőellenes. :)

Hogy a saját lakásomban minden vacakért lépcsőt másszak, le, fel, naponta ötvenszer... Elég volt a lépcsőzésből, mikor még panelben laktam.

Anno apámnak is hiába mondtam, hogy a házba felvivő 7 lépcső sok lesz, mert akármi is történhet. Eltelt tizenvalahány év, aztán most elég nehézkesen, a korlátba kapaszkodva megy le az udvarra, ahelyett, hogy csak kilépne.

Sok 50 fölötti ismerősöm van, akinél üresen áll az emelet, tetőtér, mert ő már nem nagyon bír felmenni, a gyerek meg elköltözött vagy tanul valahol távol. Ha egy szint lenne, akkor még egy-két helyiséget szívesen használna.

2014. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

tok felesleg, esetleg ugy h szoba van fent kiepitve, de pl nalunk igy is van 4 szoba, ebbol 1 et ki akarok nyitni a nappalihoz boltivvel.

raadasul a 2 nagy szobat nyugodtan el lehetne osztani 3 ba!

2014. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 plajer tibor ***** válasza:

ellentétes szempontok vannak :

1. mekkora a telek ???

2. milyen beépítési %-a van ???

3. rá férne a kívánt alapterület egy szinten is ???

4. HA igen, akkor nem csinálnék emeletet, bár érdemes olyan tető és födémet csinálni, hogy egyszerűen beférjen majdan egy lépcső és egy-két helység a tetőbe.

5. a földszintes háznak egy M2-re vetítve jellemzően magasabb a energia vesztesége /azonos szigetelést feltételezve/

2014. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyat ami holnapság is megfelel majd a céljaidnak.
2014. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lola2010 válasza:
Ha veszel, az lehet olcsóbb és kijöhet drágábban is - attól függ hogyan újítod/alakítod át.. Ha veszel, érdemes megnézni mi van a Földhivalali lapján, mert nem feltétlen egyezik a jelen szabályokkal és ha új(számodra jobb) tervet nyújtasz be, akkor esetleg köteleznek egy régebbi (mellék)épület lebontására, amire nem is gondoltál.. stb. Nálunk 2évente változnak a szabályok..
2014. aug. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lola2010 válasza:
Ha építesz, az 1 szint v. emelet attól függ, h mekkora a telek beépíthetősége, meredeksége - van, ahol nem is tudsz másmilyet, csak lépcsőzetes házat. Ha van rá 25-30 milliód, és van telek-abból egy nappali-étkező-konyhás és 3-4 hálószobás (+fürdő, wc)ház jön ki. Az emelet, ha tetőtér, akkor jól le kell szigetelni, m meleg lesz nyáron - gondoskodni kell a szellőzésről, hűtésről. Ha nem gond a lépcsőzés, akkor miért ne legyen 2 szint; de az élettér-hálószobás funkciót is el lehet különíteni ha 1 szint van: 1 ajtó, ahonnan folyosóról nyílnak a szobák. Sztem ez különösen jó, ha van több gyerek (alvásidő, tanulás)v. otthon dolgozik vki. Jó, ha van egy csöndesebb része a háznak. láttam már szép, nagy 300 m2-es házat, ahol a lépcsőház összeköt 3 szintet és hiába csudaszép, ha nem jó a szellőzés és mindent hallani fennt, lennt..(ordítanak a gyerekek, apuka otthon dolgozna). A lépcső-attól is függ, milyen - veszélyes is tud lenni a gyerekekre.. Ha én előről kezdeném: 2 szinteset építenék - fennt a hálók, lennt az élettér, de a lépcső galériára érne fel, ahonnan 1 ajtó választaná el a hálószobákba vezető részt.
2014. aug. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Oké, hogy most nem gond a lépcsőzés, de az ember megöregszik idővel, vagy baleset éri, stb.

Egy egyszerű influenza elég, hogy ne legyen kedve egész nap a lépcsőn szaladozni, ha inni akar valamit, vagy belenézni a hűtőbe, vagy csenget a postás, stb.

2014. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindig két szintes lakást szerettem volna. Eltört a kezem (még csak nem is a lábam). Megváltozott a mozgásom. A lépcsőzés nehézkes lett, amíg a gipszet le nem szedték. Mások már írták: Ehhez jönnek az évek
2016. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!