Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell-e engedély? (Könnyű...

Csehistvan kérdése:

Kell-e engedély? (Könnyű szerkezetű)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 6x4 es (méterben) műhelyt szeretnék. Fábol lenne a szerkezet a falak belül fa lambéria kivül cementlap festéssel a tető cserépböl (feles tető) belmagasság 2.5-3.5 ig a döntött tető miatt. Az alapot nem merem betonbol. Ezt be kell jelenteni? Valaki magyarázza el nekem hogy is van ez.Köszönöm.

2015. jún. 23. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

POnt az alapra voltam kíváncsi, de írtad.

Én úgy tudom, hogy ami mobil, arra nem kell engedély. Csak ha betonozva lenne az alja. De ha odébb mozdítható, akkor nem. Így az általad összerakott dolog akár el is bontható, véleményem szerint olyan, mintha egy konténert vagy egy lakható lakókocsit tárolnál a telkeden. Vagy egy nagyobb szerszámoskamra, bármi.

Tescoban meg barkácsáruházakban kapható egy csomó féle faház, köztük egész nagy, szoba nagyságúak is, azokat 100-500 ezerért megveszed, kiszállítják, összerakod, arra sem kell engedély. Ha elköltözöl, elviszed a szomszéd faluba, szerintem ennyi.

2015. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A z első válaszolót javítanám: az a mobil ami nem épített. tehát konténer, lakókocsi, stb. Viszont ezeknek a telepítésére is kell kérni hozzájárulást.


Ami épített, mint jelen esetben is, az mind engedélyköteles.

Ami nem baj, mert így legalább nem szakad a juzer fejére.


Amit meg elköltesz tervezésre, az visszajön simán az anyagköltségen, mert egy tervező helyesen fogja méretezni a felhasznált anyagokat.

2015. jún. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1.mellékletében minden benne van,ami építési tevékenység nélkül végezhető.

Szerintem nézegesd meg.

Remélem segíthettem.

2015. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!