Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik a jobb hőszigetelő? A...

Melyik a jobb hőszigetelő? A hungarocell, vagy a purhab?

Figyelt kérdés

A házunk hőszigetelése nemsokára kész hungarocell felhasználásával. A leendő ablakpárkányok alatt van egy kis rés, kb 3-4 cm széles, és kb 2 cm vastag. A kérdésem, hogy elég, ha azt kinyomom purhabbal, vagy inkább vágjak oda egy 1,5 cm-es hungarocell csíkot? Erre fog majd rájönni a műanyag párkány, amit ha jól tudom, purhabbal raknak fel. (Az ablakokat cserélték, azt mondták a beszerelők, hogy ha kész a szigetelés, szóljak, és jönnek felrakni a párkányokat.) Szóval a kérdés az lenne, hogy melyik anyag a jobb hőszigetelő?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 14. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

a sima polisztirol ragasztó hab (PUR hab) nem hőszigetel.

a polisztirollap ragasztó, az már szigetel.

annyiban különbözik polisztirollap ragasztó a sima PUR ragasztótól, hogy nem "dagad" annyira, ezáltal a szerkezete sokkal tömörebb lesz, és a hőszigetelgető képessége is jóval nagyobb.

egyébként egyre több helyen, ahol a lehetőségek adottak, már nem zsákos ragasztóval ragasztják a homlokzati hőszigetelő ESP (nikecell "hungarocell") lapokat a falra, hanem a fent írt habbal.

szóval mindenképp olyan ragasztó habot vegyél, ami nem sima PUR ragasztó, amivel a nyílászárókat rögzítik, hanem ESP lap ragasztót.

komolyabb barkácsboltokban kapható, pisztolyos és sima egyszer használatos változatban is.

2015. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
1/1-nek mondanám, hogy ha valamiről halvány fingja sincs, akkor ne okoskodjon. A PUR-hab tökmindegy milyen, az szigetel, ráadásul nagyon is jól, mivel a cellái között bezárt levegő van. A polisztirolt pedig az építőiparban nem ESP-nek, hanem EPS-nek hívják. Az ESP az Electronic Stability Program, azaz menetstabilizátor, és a járművekben található meg, és mivel ez egy elektronika, ezért sehogy nem szigetel, és házakra sem rakják fel, mert hülyén nézne ki egy házon a menetstabilizátor. És még ragozhatnám ezt az összehordott katyvaszt, de ebbe is belefáradtam.
2018. ápr. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kettes, ez szép volt, én is kiakadtam rajta 🤣
2022. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!