Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kézi belső vakolás jobb vagy...

Kézi belső vakolás jobb vagy gépi?

Figyelt kérdés
Árban úgy hallottam, hogy kézi olcsóbb, mert kevesebb anyagot használ. Kőműves most akar elkezdeni.

2016. jan. 6. 06:27
 1/3 Ladislaus433 válasza:

nekem a gepit elbasztak a mesterek, es mire kijottek megint megjavitani eltelt egy csomo ido.. azt mondanom se kell dragabb is, szoval marad a kezi.

persze ha olyan ismid van aki gepivel profi es gyors akkor lehet jobban megeri, de itthon meg mindig sok a kontar es a manualist tobben ertik. bar nem irtad mit hany m2 kell vakolni ha uj hazat epitesz es semmi xtra nincs lehet a gepi megeri

2016. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kimondottan ezzel foglalkozó cégeket kell keresni, nekik megvan a tapasztalatuk és a gépparkjuk is hozzá, hogy géppel szépen kivakolják a házat.

sokkal szebben és jobban meg lehet csinálni géppel, az hogy a hozzá nem értő mekk mesterek elvállalják az ilyen melókat...hát ezért kell inkább erre szakosodott cégekkel csináltatni.

én ha most építenék házat, a hagyományos kézi vakolást biztos nem erőltetném, 10 éve dolgozok az építőiparban, láttam már pár házat szóval tudom hogy a gépi vakolás minőségileg közelébe sincsen a kézihez képest.

eleve az egész falazat a sarkoknál be van elvédőzve, ami benne lesz a vakolatban, és egyúttal megadja a precíz függőleges vakolás síkját is, tehát a sarkokat az amúgy is sokkal szilárdabb és erősebb gépi vakolat + beépített élvédők miatt szinte alig lehet leverni, ha esetleg pakolászás közben neki ütődne valami.

a legolcsóbb manapság a gipszkarton, hozzá való ragasztóval simán a téglára rá kell ragasztani a lapokat, és utána az illesztéseget beglettelni, aztán már mehet is rá a festék.

ennél olcsóbb nincsen, mert kb 600-700ft/négyzetméter az anyag ár.

én gipszkartonnal csináltam meg az egész házamat, egyedül 1 hét alatt megvoltam (90 tábla ment el) és gyönyörű sík falaim lettek.

2016. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gipszkarton se rossz ötlet. Most mínusz fokok vannak, kicsit aggódok a vakolás minőségéért. Igaz hogy, nyilasok be vannak fóliázva és fűtés is lesz.
2016. jan. 6. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!