Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy újépitésü 165nm-es családi...

Egy újépitésü 165nm-es családi ház garázsostól, mijen márkájú illetve hány kw-os kondenzációs kombi kazán lenne a megfelelö közép árkategoriában?

Figyelt kérdés

#kazán ház #fütésrendszer
2016. máj. 7. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyi a veszteséget, vagyis milyen mértékű lesz a ház szigetelése.
2016. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amit a gépész tervező betervez, veled való egyeztetés után. Méretezi, fűtéstervet csinál. Attól is függ a dolog, HMV kell-e. Terv, engedély nélkül nem szerelheted fel, sőt csak jegyzett szakkivitelező készítheti. Annyira függ a helyi adottságoktól és igényeidtől, itt ne várj választ.
2016. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24kW-ost szoktak tenni. Ebből bosch, sanier d., ariston, immergas, ezek mind jók. Nem érdemes nagyon csak az árra menni, és ilyen baxi szintű készüléket venni, mert csak a baj lesz vele.
2016. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat természetes hogy a gépésztervezö tervet készit csak Ő kérdezte a tipust és a márkát hogy milyet szeretnék.a kw ra ő kb 24 kw-osat mondott.
2016. máj. 8. 20:04
 5/7 A kérdező kommentje:
körülbelül ezekre a márkákra gondoltam én is de gondolom érdemes utánna járni hogy legyen több szerelö a környéken mert halottam hogy wolfos kevés van Érden,én azt szerettem volna
2016. máj. 8. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókkal csak egyetérteni tudok. A felsorolt márkák mind nagy nevűek. Én Immergast vettem, mert ott adtam 5 év garanciát. Sokat számít tényleg hogy van-e szakszerviz a közelben. Bár szerintem ez csak vidéki kistelepülésen problémás.
2016. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A 24 kW-os ház hőigényének ellátásához a jelenlegi hőtechnikai előírások figyelembevételével bőven elég a 24 kW-os készülék. Általában a melegvíz előállítás miatt kell a 24 kW. Az Immergas tényleg nagyon szuper mert az említett garancia mellett a modulációs tartománya is elég széles. Arra kell figyelni, hogy ha jól emlékszem 100 m2 felett már időjárásfüggő szabályozót is kell (és célszerű is) beépíteni a kazánhoz.


Üdv: MGM

2016. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!