Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan tudok jó szerelőbetont...

Pristyák Dávid kérdése:

Hogyan tudok jó szerelőbetont készíteni padlófűtés alá?

Figyelt kérdés

A jelenlegi aljzatbetont fel kell vernünk, mert lejjebb kell menjünk a szinttel a padlófűtés miatt.

Megpróbálnám a szerelőbetont én készíteni, viszont ilyet még nem csináltam, így minden érdekelne vele kapcsolatban...


Rétegrend, keverési aránya a betonnak, milyen sóder kell hozzá, valamint valahol olvastam, hogy vashálót tesznek bele valahol meg meg sem említik. Kavicságy kell e alá, valamint fólia alá vagy felé?


Minden infó érdekelne.


Köszi szépen


2016. szept. 28. 23:39
 1/2 anonim ***** válasza:
0.24 soder 3az1 ben keverés 3 soder 1 cement 5-7cm vastagságban . a vashálo az kell bele erősebb lessz nem reped. folia is jo de a legjobb bitumenes vizszigetelő papir amugy ez a talaj pára ellen kell. de attol fűgg mijen a vizes a talaj mert akkor komolyabb vizszigetelés kell..
2016. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rajta van a cementes zsákon az arány :)

Megsúgom, ha lehet a közelben földnedves betont venni, nem éri meg otthon kutyulni. Sokkal egyenletesebb minőséget kapsz.

Alulról:

20 cm döngölt kavics (ez elhagyható, ha nem laza a föld feltöltésed)

8 cm szerelőbeton (min. C6-32). Hálót tehetsz bele, ártani nem árt, de 20m2 alatt elhagyható.

1 cm bitumenes vastaglemez. Gázzal rá kell melegíteni, de előtte alapozóval sem árt lekenni (tüzépen kapni)

min. 6 cm lépésálló (xps) szigetelés. Én nem hagynám ki, ha már egyszer padlófűtésbe belefeccolsz.

fólia a padlófűtés alá (hőtükrös a legjobb) 15 cm átfedéssel

6 cm aljzatbeton (C6-32)

2016. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!