Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 6x5 méteres, két részes...

Illés1979 kérdése:

Egy 6x5 méteres, két részes garázst szeretnék saját magamnak készíteni zártszelvényből, megoldható ez így?

Figyelt kérdés
60x60x3 zártszelvények (9 db) lennének 80 cm mélyen bebetonozva, rajtuk keresztbe élére állítva 60x40x2 zártszelvény, az egész tető hátrafelé lejtene (így lenne két kb.3x5 méteres kocsihelyem). Merevítéseket megoldom, a tetején tetőléc és ha elbírja, akkor betoncserép, ha nem, akkor cserepes lemez. Ha még telik rá, akkor kívül lambéria, belül osb, közötte 6 cm polisztirol. Zártszelvényt olcsóbban szerzek, mint gerendát.

2016. okt. 20. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mivel ez engedélyköteles, majd a megfelelő emberek megválaszolják neked.
2016. okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Kivűlre lambéria. ??? Na ez biztos nem jó. Az eső hamar tönkre vágja.
2016. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd. Ez barom.
2016. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megáll, de minél könnyebb tetőt tegyél zsindelyt vagy cserepes lemezt.
2016. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem könnyű tetővel is határeset. Ilyen zártszelvényből függőlegesen néhánnyal több kellene, tetőnek meg főleg több, vagy erősebb. Megállna persze, de egy szélviharban minden más, meg ugye, az idő vasfoga...

És nyilván, átlós merevítőkkel telepakolva.


De ez már tényleg engedélyköteles, 50 légköbméter belső térfogat és 3 m gerincmagasság alatt nem lenne.

2016. okt. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ilyet csináltam kb 8 éve. Úgy lett megtervezve, hogy egyedül a helyre tudjak tenni mindent, és meg is álljon, míg meghegesztem. Véleményem szerint a soronkénti 3 db láb hosszanti összekötését is meg kéne oldanod 60x40x3 (!) zártszelvényből. Erre mennének a keresztben futó 40x40x3 (felejtsd el a 2mm-est) zártszelvények, 60 cm-es kiosztással. A lábakat hosszanti irányban 1 m magasságban célszerű összekötni, a hátuljánál keresztben és a bejáratnál 2 m magasságban szintén.
2016. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és hullámpala fedéssel.
2016. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, különösen Miquelét!

A tuskónak meg annyit fűznék hozzá, hogy helyesen így írják: Hagyd! Ez barom.

2016. nov. 6. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!