Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell betonfalat készíteni?

Hogyan kell betonfalat készíteni?

Figyelt kérdés
Egy kb 180 cm mély aknáról lenne szó. A zsaluzatot el tudom készíteni, azzal nincsen gondom, de betonozást még nem csináltam soha. Hogyan kell csinálni? Egy lépésben ki lehet önteni az egészet? Mennyi idő a száradás? Éjszaka előfordulhatnak már fagyok, kell-e valami fagyálló adalék? Kell-e a betont locsolni ( a zsalu miatt mondjuk csak a tetejét fogom tudni)? Eső ellen kell-e védeni? A fal alja alá kell-e valami (homokos a talaj)?
2016. okt. 24. 08:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Zaluzat helyett szerintem érdemesebb zsalukövet használni mert egyszerűbb az egész folyamat.

Mi azt bevasaltuk és soronként töltöttük betonnal és közben vibráltuk.

Szerintem sok értelme nincs locsolgatni ilyen hideg és párás időben.

Ha akna akkor nem lenne gondolom baj, ha vízzáró a beton én termék bele pórustömítő adalékot, és kalcidurt fagyás ellen.

2016. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!