Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy teljesen...

Mennyibe kerül egy teljesen új fűtésrendszer kiépítése a legolcsóbban egy családi házban?

Figyelt kérdés

Kb. 60 m2-es a családi ház,és mindent szabályosan kell mert ép. engedély van rajta. Azt tudom, hogy kondenzációs kazán kell ami 300 körül kezdődik, kéményből nem tudom milyen az, ami olcsóbb fajta és szabályos, ilyen műanyag csöves megoldás tetőn kivezetve pl megengedett? [link]

Meg gondolom csövek, és radiátorok.

kb 500-600 ezer ft-ból megúszható, összesen, szereléssel mindennel együtt?



2017. jan. 19. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hiányos a leírás,pl: mennyi leállás, engedélyeztetés stb... sztem visítva! Vállakozo függő még! Kérj be több árajánlatot!
2017. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ismerősöm tavaly egy 60 m2-es lakásban csináltatott hasonlót. A tervezéssel, kémény béleléssel, csövekkel a falban, radiátorokkal, munkadíjjal, engedélyeztetéssel együtt kb. egy millióba került.
2017. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Shai-Hulud ***** válasza:

Meg még kell hozzá néhány dolog:


"A fűtéskorszerűsítés alkalmával történt kivitelezési munkákat a megfelelő hatóságoknak át kell adni. Az új TURBÓS / KONDENZÁCIÓS gázkazán garanciális beüzemelésének feltétele az alábbi engedélyek, szakvélemények megléte!


Kéményseprői átvétel dokumentumai:

- kéményméretezés

- kivitelezői nyilatkozat

- beépített anyagokról szállítói megfelelősségi nyilatkozat

- Minősített kivitelezői tanusítvány megléte


Engedélyes Gázterv elkészülésének feltétele:

- Kéményseprői szakvélemény megléte

- Kéményméretezés


GázMEO feltétele:

- Kéményseprői szakvélemény megléte

- Gázterv megléte

- EPH jegyzőkönyv


Beüzemelés feltétele:

- Kéményseprői szakvélemény megléte

- Gázterv megléte

- GázMEO megléte

- EPH jegyzőkönyv


Fontos!

A Gáz és kémény tervek, kivitelezések, engedélyek egymásra épülő folyamatok, így célszerű egy kézben tartan azokat, mivel az átfutási idők hosszadalmasak!"


Szóval szerintem számolj hozzá úgy nagyságrendben még 500 ezret...

2017. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Shai-Hulud ***** válasza:

Ja, bocs a link lemaradt:

[link]

2017. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nem elég rá
2017. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És számold hozzá azt is hogy ha van rá lehetőség ki állhatsz oldalt a falon egy csővel és akkor se kémény se kéményseprős cirkusz. És a kazánok 220 körül indulnak.
2017. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Már cak onnan tudom mert én most fogom csináltatni a gáterv kész jóvá is hagyták. Én kiállok a falon kívülre azt csá. Nem kell különösebb kémény.
2017. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,még annyi kérdésem maradt, hogy amit belinkeltem képet, PPS cső tetőn kivezetve, az szabályos úgy?

Mert van egy régi tégla kéményem, de az annyira régi hogy azt biztos hogy nem érdemes fúratni, béleltetni meg stb..

Tehát ilyen külön csöves megoldás kell, gondolom ez olcsóbb is nem?

2017. jan. 20. 07:17
 9/16 anonim ***** válasza:
A kémény falon kívülre kivezetését már nem engedélyezik, ez biztos.
2017. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Egy 50mn es 2szoba-konyha-fürdős házikót fűtök két sufniban barkácsolt pellet tüzelésű rakéta kályhával átlag 20 fok van a házban havi 20.000ft költség.. ronda de hatásos és semmi engedély nem kell hozzá...

Ennél olcsóbbat nem tudok.

2017. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!