Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Manapság milyen reális m2/Ft...

Manapság milyen reális m2/Ft árral lehet számolni egy alapkategóriás háznál? (30as tégla, megfizethető értéksávból nyílászárók, burkoló anyagok) Mennyivel dobja meg a költségeket a lentebb említett extrák sora?

Figyelt kérdés

Extrák alatt gondolom pl.:


- redőnyök (műanyag/fém) beépített redőnytokkal


- szigetelő anyagra sima hungarocell helyett garfitos, vagy kőzetgyapot?


- Alternatív energia felhasználás mint pl.: hőlégszivattyú + napelemek?


- Az már nyílvánvaló számunkra hogy pince építése drágább mint a fsz vagy emelet hisz el kell hordani a kimarkolt földet, ill tisztességesen le is kell szigetelni, plusz ha ott a garázs annak megfelelő lejtésű ill hosszú lehajtót (ill támfalakat) kell kiépíteni ami nem éppen olcsó.

DE milyen kalkulációkkal érdemes számolni ha azt mondjuk pince helyett legyen szuterén - ablakos félig a földben lévő szint, oda érkezzenek a kocsik is, mármint a garázs ott legyen (lehajtó hossza ez áltál csökkenne, lejtés is jobb lenne), és hogy a szuterén miatt a kertkapcsolat ne szakadjon meg, fél szintekben gondolkozzunk, azaz szuterénből fél szinten (szinteltolással) érkezzünk hátrafelé az élettér színtjébe (konyha, étkező, nappali, spájz, egy szoba-fürdő, vendég wc) és erről a színtről vissza fél szinttel a szuterén fölé a többi helységhez (gyerekek szobája, fürdő...stb) egy ilyen lépcsőzetes kialakítás mennyire dobja meg a költségeket. Próbáltam utána olvasni, valamiféle lépcsős vasalattal lenne egybe dolgozva a szuterén és az élettér szint - de nem igazán találok erre vonatkozó kalkulációkat.

Lehet kicsit bonyolultan írtam le, de metszeti síkban kb fektetett T betűre emlékeztetne, ahol a T szára az élettér szintje lenne, melynek vége szépen belesiklik a kertbe, alsó vége a T tetejének meg belesüpped a földbe ez lenne a szuterén szint, felső vége meg rajta a gyerekek szintje.


Nagyságrendben pince hasznos m2 kb 90, a másik 2 szint egyben kb 170m2. Egy ilyen méretű háznál kb mennyi lenne a vége alapkategóriásan alápincézva, vagy a már említett színteltolásos kivitelezésben? Ill erre az extrák mennyi költséget tehtnek rá?


Megbízható kivitelezőt is tudnának ajánlanni (weboldal, tel referencia)?


Tervezési folyamtban vagyunk és megy az ötletelgetés hogyan legyen alápincézve vagy ilyen szuterénes szinteltolással, mivel az utcafrontból nem kívánunk a garázsnak helyet elvenni, így mindenképpen alánk lenne a garázs, de jó lenne tudni nagyságrendekben (pénzügyileg) milyen különbséget jelentene ez.


Minden hozzászólásnak nagyon örülünk, előre is köszönjük.



2017. jún. 23. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha jövőre építkezel, 300-350 + ÁFA/m2 árral nyugodtan számolhatsz. És ez csak az épület! (se közmű, se kert, se kerítés). Amúgy nem a 30-as fal hőszigetelve a legolcsóbb, hanem a 44-es, arra nem kell szigetelés. És nem is ez a drága, hanem a gépészet, szakipar.

Javaslom, hogy csak részben pincézzétek alá az épületet, ha nincs talajvíz. Csak a garázs és egy kis tároló. A nagy pincék mindig üresen állnak, lomtárrá válnak. Kérdés, hogy megéri-e ekkora pincét megépíteni, ezt számolni kell. A szuterén általában nem fér bele az építmény magasságba, ezt a tervező majd számolja.

Amiket írtál extrákat abból egyedül a gépészet jelentős összeg, a többi minimális többletköltséget jelent.

2017. jún. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
A hőlégszivattyúnak Magyarországon semmi értelme, nyáron beledöglesz a melegbe, télen meg a gatyádat ráfizeted mert bizony árammal fűt.
2017. jún. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Jelenleg a korrekt ár 270/nm+Áfa.


Az egyes válaszoló NAGYON erősen túloz.

2017. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az első válaszolót már onnantól csak a hülye veszi komolyan, hogy szerinte 44-es tégálból építkezz és ne szigetelj...
2017. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

"Jelenleg a korrekt ár 270/nm+Áfa."

Én ezt már inkább alap árnak mondanám, de ez igényszinttől, felszereltségtől, függ.


"44-es, arra nem kell szigetelés"

Komolytalan. Néhány éve még lehet, hogy megfelelt az energetikai előírásoknak, de nem a rezsit fizető zsebednek. Ma meg már pláne nem!


Az ár sok mindentől függ ez a terület kb. ~75millióból kihozható, ha nem merül fel extrém talajvíz vagy különleges alapozási igény (esetleg extra belsőépítészeti igény). Mindezt normális minőségben, nem gagyi anyagból építve.

2017. jún. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Falak hőátbocsátására (lakóépületeknél) a jelenlegi követelmény U=0,45 W/m2K. 2018. január 1. után U=0,24 W6m2K. A 44-es Porotherm Klíma falazat U=0,22 W/m2K. Vagyis a 44-es tégla még a jövő évi szigorított hőszigetelési követelményeknek is megfelel! És több kollégával együtt arra a következtetésre jutottunk, hogy ez a legolcsóbb megoldás.


Aki lehülyézett, lepontozott laikusként, az ne ossza az észt szigorúan szakmai kérdésekben. Csak félrevezet másokat. Aki pedig szakemberként gondolja úgy, hogy nem helytálló amit írtam, az nézzem magába és frissítse az ismereteit.


Az árakról írt véleményemet is fenntartom.

#1 voltam, szakmagyakorló építész.

2017. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ebben az a vicc, hogy egy a 44-es téglánál jóval olcsóbb könnyűszerkezetes ház meg 0,115 W/m2K- 0,147 W/m2 K (legalábbis mi most építkezünk és ennyi); de persze azt mindenki csak fikázni tudja :)
2017. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a "komolytalan" beszólásért! Tényleg elnézést kérek!

A Pth 44 Klíma 2cm külső hőszigetelő vakolattal tudja a katalógus szerinti értéket.

Valóban olcsóbb ha nem hőszigeteled le, de biztos, hogy "megéri"?

Mármint a teljes rendszerből az üvegszöveten és hőszigetelésen kívül mindent "beépítesz" ("ragasztó", alapozó, nemesvakolat, állvány).

(a 44-30(38) tégla árkülönbözetét nem veszem figyelembe külön)

Hosszú távon megéri a hőszigetelés.

2017. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Olyan "szakmagyakorló építésztől" mentsen meg az isten, aki jelenleg olyan falazatot javasol, ami a jövőre bevezetendő szabályozásnak éppen megfelel, nem pedig előre mutat, évtizedekre.


Egy házat nem öt évre, és nem szabályozástól-szabályozásig építünk.


A 44-es tégla pedig azért nagyobb hülyeség, mint a 20-as plusz passzívközeli szigetelés, mert a szigetelés kívül van, míg a 44-s tégla a belső területből vesz el értékes területeket.


A hanggátlásról még nem is esett szó ...

2017. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitát indítani, de 30-as tégla és rá 16 cm (grafit) szigetelés már majdnem "passzív". Árban ez a legolcsóbb, ha jó szigetelést akarsz.

Ha van gáz is az utcában, árban simán odaver a hőszivattyúnak.

Hiába adják előnyként a hűtési lehetőséget, nem árt tudni, hogy átgondoltan tájolt, árnyékolható nyílászárók és tisztességes szigetelés mellett nem kell "klímázni". Sajnos ezekre a dolgokra 10-ből 9 építész tojik rá.

Viszont a napelem nem hülyeség, déli 35-ös lejtésű tetőn egész jó hozamot ad, villanyszámlát szépen kiváltja.

2017. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!