Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zsákos Estrich beton alapanyag...

Zsákos Estrich beton alapanyag felhasználható nem teherhordó falban utólag kialakított ajtónyílás áthidalójának elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

30 cm vastag porotherm téglából van a beltéri fal. Válaszfal. A kivágott nyílás fölött kialakítottam helyet az áthidalásnak, ami 10-12 cm-ert tud felfeküdni a nyílás mindkét oldalán. Tömör vasrudakból és a zsákos beltéri Estrich beton alapanyagból készíteném el az áthidalást, megfelelően alázsaluzva. A vasak és a zsákos anyag is adott.

Megoldható így az áthidalás?

Hagyományos beltéri faajtót építek majd be utólagosan.



#utólagos ajtóbeépítése #nyíláskiváltás téglafalban #nyíláskiváltás estrich betonnal #nem teherhordó falban nyílás kialakítás utólag #Estrich beton alkalmazása
2018. szept. 8. 11:38
 1/2 Xebulon ***** válasza:
Én annyira nem értek hozzá, de Estrich beton biztos nem lesz jó. Ez egy könnyű beton, amit viszonylag vékony rétegben le lehet tenni a teherhordó beton felé. Könnyű elsimítani. És könnyű feltörni is, szóval tényleg nincs sok teherbírása, inkább csak a nyomást bírja, húzást nagyon nem.
2018. szept. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Végül úgy építettem meg, ahogyan a kérdésfeltevésben terveztem. Itt a betonnak (Estrichnek) gyakorlatilag csak annyi szerepe van, hogy a vasakat összefogva kitöltse a teret. Komoly vasak lettek betéve, amik oldalirányban (a falra/nyílásra merőlegesen) nem tudnak elmozdulni. Felettük csak 2 téglasor van és a fal nem teherhordó.

Alulról gipszkartont ragasztottam az áthidalásra, így ha hajszál repedés lenne benne, azt a karton eltakarja.

Szerintem működni fog.

2018. szept. 22. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!