Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik-e nagy, vastag fűtési...

Létezik-e nagy, vastag fűtési csőrendszerre (1 colos) szerelhető, gravitációs rendszerhez (tehát nincs szivattyú nyomás! ) termosztatikus radiátorszelep? Ha igen, kinek mi a tapasztalata? Mofém 1" régi radiátorszelep helyére gondoltam.

Figyelt kérdés

2020. febr. 2. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért vannak az átmenetek,hogy mindent meglehessen oldani.
2020. febr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem építenek ilyent be, biztonsági okokból. Ha lezárnak a szelepek, nem kering a víz és pillanatok alatt felforr a rendszer.
2020. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szigorúan tilos szilárdtüzelésű rendszerbe termosztatikus szelepeket használni!

Sőt! Bár bevett gyakorlat volt a radiátor szelepek alkalmazása, de szilárd tüzelésnél ez sem megengedett. Ilyen rendszernél a hőtermelő és a hőleadó között semilyen elzárószetelvényt nem szabad beépíteni.

Az ok egyszerű. A hőtermelő és a hőleadók teljesítménye egyensúlyban kell legyen. Ha a hőleadók teljesítményét csökkented (zársz a radiátor szelepeken), vagy egy részüket teljesen kizárod, akkor az egyensúly felbomlik. A hőtermelőből nem tud távozni a felszabadult energia. A kazán forrni kezd...

2020. febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 3-asnak a hasznos linket! A többieknek meg köszönöm a hozzászólást, de ha nem értetek valamihez nem értem minek szóltok hozzá. Gravitációs fűtés esetén pláne szilárd tüzelésnél nem volt sem szokás sem megengedett a zárt rendszer, nem is értem a hozzászólásokat se, jól látszik hogy vékony csöves szivattyús fűtéshez szokott emberek írták. A vastag csöves vagy etázs fűtések szinte mind nyitott tágulási tartállyal, biztonsági felmenő vezetékkel lettek elkészítve. Vagyis, a kazán elzáró szerelvény nélkül gyakorlatilag egy nyitott csövön keresztül tekint a külvilágra. Ennél biztonságosabb rendszer soha nem létezett. A termosztatikus elzáró szerelvények természetesen beépíthetőek ilyen rendszerekbe is mint bármely elzáró szerelvény. A kérdést azért tettem fel, mert nem tudtam, hogy létezik-e a gravitációs rendszerek kis nyomását is kezelni képes, nagyon kis ellenállású termosztatikus radiátorszelep. De a választ a 3-as válaszolónak köszönhetően meg is kaptam. Létezik. Köszönöm neki a választ!
2020. febr. 2. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak a Heimernek voltak (vannak) olyan szelepei amelyek alkalmasak gravitációs rendszerű fűtésre, abból is a 3/4", 1" méretűek a használhatóak. Nem mindegyik szelepük ilyen, speciálisan a nagy áteresztő képességű szelepet kell keresni. A linkelt szelepnek először kérd el a pontos típusát, adatlapját és azonosítsátok be hogy valóban megfelelő. Ahhoz képest hogy kiárusítás, elég rendesen megkérik az árát, de alapból is legalább kétszer annyiba kerül egy ilyen szelep mint a sima.
2020. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!