Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a leginkább megbízható...

Melyik a leginkább megbízható kombi kazán márka?

Figyelt kérdés

Nézegettem itt gyakorin, és megkérdeztem néhány ismerőst, ilyesmi kép alakult ki bennem:


Sokan dicsérik: Immergas, Baxi, Western, Hajdú, Ocean

Kissé problémás: Bosch, Saunier Duval

Problémás: Ariston, Vaillant Junkers


Nyilván ezek előítéletek, megy egy-egy véleméyn alapján vannak, ti melyik kazánt választanátok?

(eddig egy Beretta smart 24kW volt, de sajnis egy fo$)



2021. ápr. 12. 01:31
A kérdező szavazást indított:
Immergas
Baxi
Western
Ocean
Hajdú
Bosch
Saunier Duval
Ariston
Vaillant
Junkers
11 szavazat
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Felénk a Boscht szerelik. Dicsérik a szerelők. Nekem Sauiner duval van. Nincs vele bajom.
2021. ápr. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem több fűtésszerelő munkatársam csak immergas és duval kazánt szerelnek be, mivel sok éves tapasztalatuk alapján ezekkel volt a legkevesebb problémájuk utólag. Valamint jó az alkatrész ellátottsága, és maga a kazán is ár/érték arányban eléggé jó helyen áll.
2021. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Mondjuk én.ár alapján választottam a Sauiner duvalt. De nem bántam meg. Igaz még csak 3 éve megy de nem volt gond.
2021. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden kazán elromlik elöbb vagy utóbb.

Ha viszont karban van tartva és ha szakszerűen van javítva, szervizelve akkor sokáig teszi a dolgát.

Az sem mindegy hogy hogyan van felszerelve a készülék.

Egy gázkészülék egy fűtési rendszer egyik eleme ezért nem választható szét a fűtési rendszertöl.

Gondoskodni kell a gázkészülék védelméröl állapotának a megóvásáról hogy a megrendelőnek sokáig hibamentesen üzemeljen.

Nem mindegy hogy milyen a víz ph értéke sem.

Szóval az hogy melyik a legmegbízhatóbb gázkészülék az csak azonos feltételek mellett vizsgálható.

Ha ugyanaz a fűtés rendszer ha ugyanaz a kivitelező és azonos feltételek állnak fenn mindenben.

Én ki merem jelenteni hogy ha nem gyári hibás a készülék és nem szerelői hiba akkor a garancia időn belül egy se fog elromlani.

Ezek után viszont az is kijelenthető hogy egy rossz kivitelezés miatt akár tönkremehet 5 éven belül is a gázkészülék.

Sok név ezek közül ugyanahoz a céghez tartozik egyébbként.

2021. ápr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!