Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Barna bútort mivel érdemes...

Barna bútort mivel érdemes festeni, hogy szép fehér színű legyen? (Bovebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretném kicsit átalakítani a szobám, és a barna színű bútorokból fehéret varázsolni :D

Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, egyből áruházba sem akarok menni és ott kérdezgetni, gondoltam hátha itt találok egy a témában okos és vagy tapasztalt segítőkész valakit.

INNEN kezdődik a lényeg:D

Mint feljebb említettem, barna bútorokat szeretnék fehérre, na mármost nem tudom, hogy előtte lekellene csiszolnom és aztán valami fehér festékkel lekenni vagy csiszolás nélkül lehet e festeni? Vagy van esetleg valami egyszerűbb megoldás? Mondjuk ilyen fújós festék vagy nem tudom. Plusz ezekre kell aztán valami lakk? Szóval nem igazán értem, hogy működik ez az egész

Plusz, ha esetleg festék márkákat tudtok ajánlani azt is megköszönöm


Nagyon szépen köszönök elore minden segítséget!



2021. ápr. 18. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Bútorfestő csoportok vannak FB-on, de ott inkább egymásnak mutogatják, mit csináltak. Ha találsz ott valakit a közeledben, inkább személyesen kérdezgessed, meg is mutatja.

Én is festettem több dolgot, milyen anyagról van szó, hogy van felületkezelve?

2021. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A you tube-on rengeteg video van fent,csak ird be a keresobe:butorfestes.
2021. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy miből van a bútor. Ha fa, akkor kicsit át kell csiszolni 240-300-as csiszolópapírral és le lehet festeni bármilyen fára való festékkel. (De csak festékkel, lazúr, színezett lakk, színezett olaj nem jó) Ha bútorlapból van, azt nem nagyon lehet festeni, esetleg valami két komponensűvel. Festék spray nem jó, foltos lesz, szórópisztollyal lehet igazán szépre fújni, de gondolom az neked nincs. Ecsettel, vagy hengerrel próbáld meg. A Milesi, Tikkurila elég jó márkák, de szerintem mindegy.
2021. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Csak akkor fogjál hozzá, ha nem számít ha ronda, csíkos, buborékos, foltos, megfolyós lesz a felülete.

Mivel semmi gyakorlatod nincsen, így -sajnos- ez borítékolható.

2021. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!