Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van annak valami technikai...

Van annak valami technikai akadálya, hogy egy társasház egyik lakásában növeljem az elektromos hálózat teljesítményét? Szükséges ehhez valami átalakítás a társasház hálózatán?

Figyelt kérdés
16 amperes a biztosíték a lakásban, és előreláthatólag a klíma miatt nem lesz elég.

2021. aug. 1. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Az áramszolgáltató tudja megmondani. Ha elbírja a házban a gerinchálózat akkor felraknak egy nagyobb 25A vagy 32A kismegszakítót a villanyórához. Előfordulhat, hogy a villanyórától a lakásba menő vezetéket is vastagabbra kell cserélned.
2021. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A klíma azért olyan sokat nem b@szik. Lehet, hogy a hőteljesítményt nézted.

Társasházban tudomásom szerint a közös képviselőnek kell nyilatkoznia, hogy a társasházban levő fővezetékre felvehető-e plusz igény. Bár újabban valaki azt mondta, hogy a regisztrált szerelő nyilatkozik. Hát, nekem mindegy, de nehezen tudom elképzelni, hogy a regisztrált szerelő ezt alaposan felméri és megszakérti (tervezői munka ez).

És ehhez képest még az áramszolgáltató is hozzáteszi a saját aggályait. Elvileg nem lehetnek, az igényt általában ki kell és legtöbbször rögtön ki is lehet elégíteni. Rögtön alatt értve, hogy nem kell külön hálózati munkát végezni.

2021. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha 16A megszakitód van szinte biztoshogy az órától a kismegszakítókig cserélni kell a vezetéket,sőt szinte biztos!Az is magyon valószinű hogyha a lakásban aluminium vezetémek vannak az áramszoláltatód megsem csiinálja a hálózat bővitést!(Aluminiumra nem bővitenek)Tudom mert én ezt kijártam a teljes hálozatot cseréltem.A klímát attól független betudod épitetni de külön kábelezést 2.5 vezetékkel és külön atomatát raknék be a klímának!De a te döntésed!
2021. aug. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aluminiumra nem bővitenek

Lakásban levő alumíniumra? Ahhoz a szolgáltatónak semmi köze. Téged nagyon megmalmoztak...

2021. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es.ÉN ezt az infót szerződőtt elmű villanyszerelőtől kaptam.Sőt amikor kibontották a régi vezetéket sok helyen megvolt barnulva a szigetelés olyan helyen ami nem is volt látható!Tehát az infó amit a villanyszerelőtől kaptam igaz volt!A szolgáltató is megerősitett ebben!Az aluminium vezeték balesetveszélyes,nagyon ajánlatos a cseréje!De döntse el mindenki mit vállal be!Én nem bántam meg korszerü új hálózatom van.
2021. aug. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most meg ködösítesz? A ajánlatos az egy dolog. Az, hogy arra nem bővít, az meg más. Ne keverjük már a nokedliszaggatót a faráspollyal.
2021. aug. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ÉN ezt az infót szerződőtt elmű villanyszerelőtől kaptam."

Én meg erre mondtam, ezt nem is tudva, hogy megmalmozták a fejedet. :D

2021. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!