Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 50 cm-es kőfalat mivel szigete...

50 cm-es kőfalat mivel szigeteljem?

Figyelt kérdés

Szeretném leszigeteltetni a házunkat. 50 cm-es kőfal.

Ki milyen szigetelést javasol?



2021. okt. 5. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Én kőzetgyapotot ajánlanék. Nekünk hungarocellel van, de sajnos kikezdte egy harkály, lyukat vágott bele. A kőzetgyapotba nem tudnak beleköltözni, mert szúr. Bár nem írtad hogy hol laksz. Ez egyébként sajnos országos probléma.
2021. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem beleköltözik, hanem üreges hangja van, mint a fában lévő féreg járatnak. Kaja keresés miatt bontja meg
2021. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek, bármelyik szigetelési technológia megfelel; gondolom vízszigetelés jó.
2021. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A Mátra lábánál egy faluban lakom.

EPS polisztirol szigetelésre gondoltam. Van sima és grafitos is, csak nem tudom, hogy mi a különbség.

2021. okt. 6. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:

A grafitos valamivel jobb, de drágább. De az értékeket tevis meglátod.

Mondjuk a 15cm normált helyettesíted a 12-13cm grafitossal. Vékonyabb kell, de árba drágább.

2021. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kőfalra csak olyan szigetelést szabad tenni ami biztosítja kifelé a párolgást. A falazat alatt van rendes vízszigetelés? Ha falazat nedves, nyirkos, akkor vagy kőzetgyapot, vagy ytong multipor jöhet szóba,ezeknek nagyon alacsony a páradiffuziós ellenállása. A nikecell az a probléma, hogy pára nem távozik rajta kere4sztül, ezért be tud penészedni a fal és szigetelés között illetve belül nedves lesz a fal.
2021. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van a nikecelnek is oda való, már régóta. Valami open nevű
2021. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy van e rendes vízsigetelés. Mikor költöztünk volt pár helyen penész. Akkor lehet, hogy jobban járnék kőzetgyapottal? Gondolom az drágább, de hosszabb távon jobb volna.
2021. okt. 7. 10:14
 9/10 anonim ***** válasza:

6 vagyok

valamivel drágább, de mindenképpen indokolt. A luggatott Nikecell felejtős, az egy óriási parasztvakítás, ahogy az is, hogy megmagyarázzák hogyha alul-felül nyitva hagyják a szigetelést akkor távozik a pára. Mérnökként az első dolog amit tanítanak egy falszerkezet esetén, hogy a páradiffúziós ellenállásnak kifelé kell csökkennie ahhoz, hogyha falba jutó nedvesség távozni tudjon, ne legyen penészedés. A penészhez 2 dolog szükséges, magas páratartalom és hőhíd. A hőszigetelés a hőhidat csökkenti, viszont ha nem megfelelően választod ki, akkor a páratartalmat növeli. A régi épületeknél nem sok figyelmet fordítottak a falak szigetelésére, nem is voltak jó anyagok, azért nem penészedtek a falak, mert a filtráció nagy volt az ablakok és ajtók réseinél, folyamatosan mozgott a levegő.

Ha magamnak csinálnám a házat, akkor külsőleg kőzetgyapot, a külső falakat belül nem vakolnám(hagynám rusztikusnak), vagy ha mégis, akkor valami jó páraáteresztő szárító vakolattal(nem gipszkarton), és a házban kialakítanék egy hővisszanyerős szellőztető berendezést(főleg a vizes helységekben), mert az végleges megoldást ad a párakicsapodás problémára.

2021. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. okt. 8. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!