Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne nagyjából...

Kovi11 kérdése:

Mennyibe kerülne nagyjából egy 35 nm2-es szoba álmennyezettel való felújítása ? A szoba magassága 3,5m.

Figyelt kérdés

2022. jan. 2. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
35 nm gipszkarton plusz fem tartószerkezet plusz festés.
2022. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Durva számításaim szerint az álmennyezethez az anyag, olyan 100-130 ezer forint, de ugye kereskedőnként eltérő az ár. Én az első netes árlista alapján számolgattam, de csak a profilt, meg a kartont, de csavarokat, dübeleket, függesztő, szivacs alátétet, fóliát nem, tehát sok összetevős a dolog. Meg ugye a festés előtt glettelni kell üvegszál erősítést, esetleg még dekorszegély. Én most csináltam az előszobát, de az kicsi, 1,5x2,2m. UD27-es profilom volt itthon, így csak kettő szál CD27/60-as kellett, plusz két tábla karton, függesztő, meg csavarok,párazárásra fólia így 12 ezret hagytam ott a tüzépen.
2022. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ekkora belmagassághoz miért kell álmennyezet ? Az álmennyezet feletti térben még csak galériát sem lehet elhelyezni, sem rakodóteret kialakítani.
2022. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 Én is csináltam a konyhába, mert annyira vacak volt a plafon minősége, hogy ahogy megpiszkáltam, két helyen is leesett egy-egy nagy darab vakolat. Gipszkartonnal meg nagyon szép sima és egyenes plafont lehet csinálni, és akár beépített lámpát ,vagy LED szalagot berakni.
2022. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!