Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tufa házat szeretnék kívülről...

Tufa házat szeretnék kívülről szigetelni. A gázcső kívül útban van. Mivel jár, ha kintebb tetetem? Illetve a szigeteléssel kapcsolatban szeretnék olvasni tőletek tapasztalatokat. Kőzetgyapot vagy hungarocel? Nem vizes a ház. Kőlábazat, vízszig. van.

Figyelt kérdés

2022. jan. 29. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg engedélyköteles, ami a vezeték vágásával, hegesztésével jár.

De akár be is boríthatod a szigeteléssel, szellőző furatokat kell hagyni.

2022. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 6 darab tízezrest adtam a gázszerelő kezébe egy ilyen munka elvégzése után. Még ha kétszer ennyiért is dolgozik, akkor is kerekítési hiba a szigetelés árához képest. Viszont tudjátok előre, hogy mennyivel kell kijjebb rakni, nehogy meglepetés érjen.
2022. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet beszigetelni, lyukakat hagyva.

Csövet kihagyni, és nikecel síkjánál perforált lemezzel ( vagy más fedni.

De jobb kiemelni, mert höhidas lesz.

2022. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

3.

2 éve fűtést cseréltünk, ezzel egyidőben kezdtem szigetelni. Aki a gáztervet készítette, az mondta, hogy be lehet borítani, ha vannak szellőzők.

2022. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

Én is hallottam ilyet, amit a #3-as írt, szóval ezt érdemes megérdeklődni. Lehet csak "legenda".

Hogy mit rakhatsz rá, arról egy valóban hozzáértőt kérdezz meg, ne itt kérdezz erről! Mert leírnak ide valamit lazán, Te követed és végzetes hibát bírsz ejteni simán, és akkor mi van? Írta itt valaki név nélkül, Te mentél utána, keletkezett 10-20 milliós károd aztán ennyi... Még olyan szinten sincs felelőse ennek, hogy legalább tudd kit kell nyakon vágnod ezért! Ha a szomszéd mondja, azt legalább ismered, eltudod ásni ezért! Érted?

Így, hogy van kőlábazat, a logika azt mondaná, hogy ez a fal zárható, nem muszáj lélegeznie, de nagyon kevesek értenek csak ehhez, én sem vagyok a szakértője! Youtube-on keresd meg pl. Lukács Lacit, őt kérdezd erről!

https://www.youtube.com/user/nepazarolj

2022. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Egyik fal sem lélegzik, ez baromság, csak a vályogra találták ki. De az is légtömör és nem huzatos a fal.

Minden építőanyagnál a belső nyomás miatt van a falon keresztül pára vándorlás kifele, a hőszigetelő anyagokon is, csak mindez a mennyiség anyagjellemző

2022. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Most már van min gondolkoznom :)
2022. jan. 31. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!