Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőcserénél olyan szerkezetet...

Tetőcserénél olyan szerkezetet épitettek, hogy a padlás a továbbiakban nem használható. Vajon csak ilyet lehetett?

Figyelt kérdés
A szarufákat térd magasságban egy gerenda is összeköti.

2022. jan. 30. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Az biztos, hogy nem csak ilyet lehet. Meg lehetett volna oldani hogy rendes padlástér legyen.

De nyilván volt rá okuk hogy nem úgy csinálták, valósznűleg azért, mert egész egyszerűen jóval drágább lett volna.


Egyébként ez nem egy ördögtől való szakszerűtlen dolog, sok ilyennel találkozni, nyugodtan mondhatjuk hogy bevett megoldás, ha nem kimondottan megadott követelmény a padlástér megléte. A tetőszerkezet így jóval nagyobb teherbírású (vagy azonos teherbírás mellett kevesebb anyag kell hozzá, tehát olcsóbb).


(Egyébként így tippre nem gerenda, hanem fogópár az amire te gondolsz.)

2022. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noren1989 ***** válasza:
81%
Volt a kivitelezéskor egyàltalàn igény, hogy jàrható legyen a padlàs?
2022. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Az ácsok mindig olyant építenek amilyent kér a megrendelő.

Ezt persze előre kell megbeszélni és nem utólag csodálkozni.

2022. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
71%
#3 Így így
2022. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ, mik az igények.

Egy 200 nmes házba felesleges.

2022. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos külföldön dolgozok, a távollétemben csinálták. Egy 70 négyzetméteres kis parasztházról van szó. Elől meg hátul nem dobozolta be. Többször szóltam, kifizetem pluszban a dobozolást, csak csinálja meg. Mennyibe kerülhet? Eddig cakkumpakk 3,5 millát fizettem ki neki.
2022. jan. 30. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!