Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos felújítás után a...

Elektromos felújítás után a régi elektromos kötődobozok helyét mivel célszerű betömni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 20. 09:37
 1/5 A kérdező kommentje:
(Nincsennek feszültség alatt már az ott futó vezetékek)
2022. febr. 20. 09:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vakoló anyag, tégla törmelék, stb. Szinte bármi.
2022. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
gipsz
2022. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
begipszeled -lehúzod gletttel -lefested és kész ha műanyag doboz, ha régi fém doboz érdemes a dobozt kivésni és kidobni mert előfordul hogy az oxidáció átüt majd a festésen idővel.
2022. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha műanyag doboz, és megvan a fedele is, akkor én azt beragasztanám fixre, lefesteném a fallal együtt, és kész.

Ha mindenképpen ki akarod szedni, akkor a műanyag dobozt is érdemes kivésni, annak is láttam már, hogy átütött a körvonala, hiába volt többszörösen glettelve és festve. Utána a helyét én téglatörmelékkel tölteném fel + zsákos vakolattal, aztán glett, csiszolás, festés.

Viszont általános tanács, hogy ahol csak lehet, a régi vezetékeket meg kéne próbálni kihúzni, hogy később (pl. ha eladjátok a házat) ne okozhasson félreértést, hogy melyik szakaszok is vannak áram alatt, és melyek nincsenek.

2022. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!