Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Öntöttvas radiátorra hogyan...

Öntöttvas radiátorra hogyan lehet csapot szerelni?

Figyelt kérdés

Öntöttvas radiátorra szeretnék csapokat szerelni,mert nincs és jó lenne egyiket-másikat lezárni,hogy ne az egész házat fűtsem.

Meg tudok csinálni bármit,ha látom hogyan kell,vagy valaki elmagyarázza. Csak sehol nem találok neten anyagot erről.

A régi vas csövekre hogyan lehetne beszerelni a csapokat,na és milyet?

Vagy cserélni kell a csőrendszert modernre,ha igen akkor hogyan lehet a műanyag csövet a vas radiátorral összehozni?

Mindenképpen szeretném megtartani a vas radiátorokat,mert sokáig tartják a meleget.


2022. febr. 22. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

szelepre gondoltál, ne csapot szerelj rá.

vas csövön menet van. Arra rakod rá a szelepeket. A megfelelő menetest, (külső vagy belső)

A menetet tömíteni kell,jellemzően loctite madzaggal.

Van ahol hollanderes, ott gumi vagy klingenittel.


Nem szükséges műanyag csőreváltanod, viszont a fém cső jellemzően kevésbé mozgatható, és így tökéletesen illeszkednie kell, pl karmantyú, toldó segítségével.

Ha direktbe be vannak kötve a csöveid, akkor valszeg vágni is kell belőle és menetet vágni rá.

Kellenek szerszámok is.

Cső menet vágó, lépcsős radiátor kulcs. Ha műanyag csövet akarsz, akkor kell hozzá megfelelő vágószerszám, vízpumpa fogók, illetve idomok, jellemzően kulcsos, ha nincs legalább egy kézi press szerszámod.


És még sok mindenre figyelni kell, így is sokat írtam.

Ha ezeket nem tudod, nem biztos, hogy bele tudsz kezdeni.

2022. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem jobb ha hívok egy szakit. Köszönöm a választ
2022. febr. 22. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Bízd ezt fűtés szerlőre .
2022. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Termofejszettet vegyél hozzá, ezt le is tudod zárni, de nagy előnye szabályozza radiátoron átmenő víz mennyiségét így tartani tudja a beállított szoba hőmérsékletet.


Úgy sejtem hollandival vannak bekötve azok helyére kell berakni a szelepeket, én sok helyen láttam régen, hogy csak lábakon állnak ezek a radiátorok, ekkor csak el kell húzni a megfelelő távolságra 1-3 cm-ről van szó. Ha fel van akasztva + lábak akkor pedig egy taggal el kell tolni, lehet játszani a közcsavar vagy karmantyú távolságokkal. Sok múlik azon mekkora a hollandi 1/2", 3/4", 1". Egy kép sokat segítene ilyen esetben

2022. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!