Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kő falú házba fő fűtésre...

Soma18 kérdése:

Kő falú házba fő fűtésre elegendő, illetve mennyire gazdaságos az elektromos hőtárolós padlófűtés?

Figyelt kérdés

Adott egy 50 m²-es kő falú ház, ami új aljzatot fog kapni.

Elektromos hőtárolós padlófűtést terveztem benne kialakítani.

2x5 cm lépésálló nikecellel lenne szigetelve az aljzat.

A fűtőkábelt 6 cm-es aljzatbetonba helyezném el, amire még a csemperagasztó illetve a járólap kerülne.

Fő fűtésként szeretném használni 21-22°C lenne a cél.

Mi a véleményetek?

Van esetleg valakinek tapasztalata hőtárolós padlófűtéssel kapcsolatban?

Előreláthatólag mennyire lesz magas a villanyszámla?

Kellően fel fogja tudni fűteni a házat, illetve mennyire fogja azt tartani? (az aljzat)



2022. máj. 4. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egészségtelen a lábízületeknek.
2022. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

"illetve mennyire gazdaságos az elektromos hőtárolós padlófűtés?"


Csak más fütésrendszerhez képest értelmezhető, iy lehetettlen a kérdésre válaszolni.


"Mi a véleményetek?"


Szerintem hatalmas hiba elektromos padlófütést beépiteni. Én mindenkép vizes padlófütést épitenék be amit egy sima 3000 forintos fütőszállal üzemeltetthetsz. Ha pedig mégis túl drága a rezsi bármilyen hőtermelőt ráköthetsz. Az eletromosnál ehhez fölkell verni a teljes aljzatott... Kiépitési költségben pedig nincs lényeges külömbség.


"Előreláthatólag mennyire lesz magas a villanyszámla?"


[link]


"Kellően fel fogja tudni fűteni a házat, illetve mennyire fogja azt tartani? (az aljzat)"


A varázsgőmbőm azt mondja hogy meleg lesz a padló. Hőszükséglet számitással kapsz erre a kérdésre választ. A neten pár tiz ezerért találsz hozzá mérnőkőt, ha lusta vagy pár napot számolni hozzá.

2022. máj. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szigetelés nélkül rettentő hideg egy kőház. Szüleimnél, még a szigetelés előtt szinte forralásig fel kellett fűteni a kazánt ahhoz, hogy normális meleg legyen, és nem nagy parasztház, csak éppen az is kő aminek a legrosszabb a szigetelése. Egy gyenge padlófűtés meg szinte semmit nem fog érni, amíg nem szigeteled le a falakat. Elektromos fűtés meg semennyire se lesz gazdságos, inkább rakass fel egy klímát, arra kérhetsz fűtés szezonban kedvezményes áramtarifát is.
2022. máj. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kőházba egy fűtőszálas fűtés szerintem kevés lesz.

Eddig mivel volt fűtve?

2022. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már kb. 20 éve nem volt fűtve az épület.

Azelőtt szerintem olaj vagy fa tüzelésű kályhával. (Radiátor sem volt)

2022. máj. 5. 12:45
 6/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem hozzátenni, hogy a ház kívülről 10-15 cm szigetelést fog kapni.

A födém felülről 15 cm kőzetgyapotot, alulról pedig az álmennyezet fölé lesz 10 cm üveggyapot lesz rakva.

2022. máj. 5. 12:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az elektromos fűtést. Brutál rezsije lesz.

Köttess be inverteres klímát + h tarifát.


Elektromos fűtés: 44 ft/kWh

Gázkazánnal: 10-12 ft/kwh

Inverteres klíma + h-tarifával: 13 ft/kwh -ért "gyártod" a hőenergiát.

Hiába tűnik olcsónak az elektromos fűtés beruházása, 10 éves távlatban már sokkal többe fog kerülni, mint a többi fűtési típus.


A gázt nem javaslom, mert az ársapka nem fog már sokáig tartani.


Fatüzeléssel meg qurva sok munka van.

2022. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Miss Endzsi ***** válasza:
Kőházat víszszigetelni kell utólag, különben soha a büdös életben nem lesz meleg.
2022. máj. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!