Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen adatokra kell figyelni...

Milyen adatokra kell figyelni Hűtő-fűtő klíma vásárlása esetén? A Wifi-vel működőnek mi a jelentősége?

Figyelt kérdés
Két szobás lakásomban ( 25nm és 12 nm), külön nyílóak a szobák. Gondolom, mindegyikbe kell egy-egy klíma. Milyen értékek azok, amik fontosak a gazdaságossabb és komfortosabb legyen a működése? Az egyik szoba, a nagyobb, dél-nyugati fekvésű, a kicsi észak-keleti. A hőmérséklet különbség eléggé eltér, ez érezhető is! Milyen márkájú a jobb, ha van tapasztalatotok?

2022. máj. 9. 05:58
 1/9 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
100%

Szerintem először a nagyobbik szobába tetess csak klímát, a kicsibe lehet, hogy nem is fog kelleni.

A wifiset a mobilodról is tudod vezérelni.

2022. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gree, Daikin, Midea mind nagy márka, régóta foglalkoznak klímákkal, megbízható, jó szervízháttérrel rendelkeznek és a hatékonyságuk is megfelelő. Velük nem nagyon tudsz félremenni. 2 szobához valószínűleg valóban 2 egységre lesz szükséged, de hívj ki egy klímást, aki felméri pontosan, hogy hova és mekkora klímát lenne érdemes rakni.

Wi-fi akkor jó, ha távolról szeretnéd irányítani, pl munkából indulás előtt 1 órával bekapcsolod, hogy mire hazaérsz meleg/hűvös legyen, bár a felfűtés/lehűtés többe kerül, mint a szinten tartás. (amikor megvettem a klímákat, fogyasztásmérővel mértem 1-1 hétig mindkét variációnál és valóban több volt a fogyasztás a felfűtögetésnél) Én maximum 1-2 fokot szoktam rajta módosítani, amikor hazaérek.

2022. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1/2 és 2/2 hasznos válaszát.1/2! Anyagi okok miatt, lehet, hogy első körben egy klíma lenne, bár a kisszoba jóval hűvösebb a tájolása miatt! Olyat is olvastam, hogy van kültéri egység, amire két klímát is lehet csatlakoztatni, akkor talán ráérek később is a másodikra is spórolni!? Sajnos, a kettőre most még nem telik!:((



2/2! Először arra gondoltam, hogy nekem nincs szüksége "távvezérlésre". Ha jól értem, te is azt mondod! Eddig a konvektorokat is egy viszonylag normál állapoton tartottam, míg nem voltam itthon, és csak egy keveset kellett felemelni a szabályzót később. Én is úgy gondolom, hogy kevesebbet fogyaszt ( bármi is4), ha nem kell hírtelen egy nagyobb " löketett" adni neki! Jól értetem?

2022. máj. 9. 09:10
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi! Rosszul írtam, hogy kinek szántam a választ, de remélem, érthető!?


Még annyi, hogy a Gree, Daikin, Midea márkákról én is olvastam már, dícsérik! Csak vannak olyan értékek pl.SCOP és SEER ( ezt lehet, hogy nem jól írtam), amit állítólag figyelembe kell venni, de ezt sajnos nem tudtam értelmezni!

Zárójelben: Nő vagyok és nem fiatal.....!:))


Azt is kifelejtettem a kérdésből, hogy maradnának a jelenlegi gázkonvektorok elképzelésem szerint, vésztartaléknak! Csak azok nem a legmodernebbek,sőt!

2022. máj. 9. 09:17
 5/9 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
100%

Fűtés kisegítésre a mai, modern klímák teljesen megfelelőek (energiatakarékosak, jól szabályozhatóak).

A régi konvektorok miatt írom.

2022. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

#2-es vagyok. Ezeknek a klímáknak a SCOP és SEER értéke is teljesen korrekt, lényegi különbség nem sok van ezeknél a márkáknál, ezeket a H-tarifához is elfogadják, ha esetleg ebben is gondolkozol.

Az egy kültéri/több beltéri egységet nekem nem javasolták a szerelők, mert relatíve többe kerül egy ilyen rendszer a nagy teljesítményű kültéri egység ára miatt, esetleg hosszabb vezetékelést igényel a különböző beltéri egységekig, ami szintén növeli az árat és csökkenti a hatékonyságot, meghibásodás esetén, így sehol sem lesz fűtésed, ameddig a különállóknál nem valószínű, hogy egyszerre több romlik el. Tehát nem sokat spórolnál azzal, ha felszereltetnél egy multi kültéri egységet beltéri nélkül, mert nem a beltéri ára sok.

Én valóban nem használom a wi-fit, de úgy tudom ezek a klímák már alaphangon el vannak látva ezzel a funkcióval, ettől nem lesz magasabb vagy alacsonyabb az ára. Ez esetleg akkor jöhet jól, ha több napig vagy hétig nem vagy otthon, mert akkor a temperáló fűtés valóban elég.

Igen, jól értelmezted, én kimértem és a "nagy lökettel" történő fűtés napi szinten tényleg többet fogyaszt.

2022. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én anno a neten egy kalkulátort megnéztem, ami ott kijött teljesítményigény, annál eggyel nagyobbat vettem. És a legnagyobb melegben sincs gondom vele. A többire előttem jókat írtak
2022. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#2-es! Köszönöm, és örülök, hogy a saját tapasztalataidat osztottad meg velem, ez nagy segítség!Örülök, hogy az egy vagy két kültéri egységet is megindokoltad, mert nekem, szerintem, nem is tudom, hogy menne egyik helységből a másikba át, és valóban, nagyon hosszú lenne az "útja", és a meghibásodás lehetőségeivel is egyetértek! Nem megyek el soha hosszabb időre otthonról, így a Wifi-re sincs szükségem, ezekszerint! Még a 'H' tarifát fogom megnézni, mert néhol írták, hogy nagyon drága hozzá a villanyóra szerelés (? lehet, hogy ezt nem jól írtam, de drága....)

Köszönöm mégegyszer a segítséged!

2022. máj. 9. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A H-tarifa bevezetése ingyenes, ám ha nem szabványos a villanyórád, akkor azt szabványosítani kell, ami valóban nagyobb összeg lehet. Ezt nem tudom megmondani mennyi, ezt egy villanyszerelővel kéne megnézetni, mert szolgáltatónként változhatnak az előírások, így az árak is. De még így is megérheti.

A helyedben egy szezont végigfűtenék a klímával, pontosan induló és záróállást felírva, így lehetne kalkulálni már egy fűtésre fordított összeget/árammenyiséget. Fontos! H-tarifát csak fűtésre lehet igényelni október 15.-április 15. közti időszakra! Ezután árajánlatot kérni egy regisztrált(!)villanyszerelőtől és így pontos adatok ismeretében tudsz majd dönteni a bevezetésről.(ha elveszel a számokban, biztos vagyok benne, hogy találsz olyan villanyszerelőt, aki szívesen segít a kalkulációban és döntésben)

2022. máj. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!