Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Földszinti mennyezeti kartonoz...

Földszinti mennyezeti kartonozás beépíthető tetőtérnél?

Figyelt kérdés

A tetőszerkezet gerendákon fut, viszont egyelőre nem járható. A régi mennyezet a földszinten pozdorjából van ezt cserélném kartonra.

Sokat kartonoztam már, de itt mivel nincs a mennyezet fölött semmi csak elvétve (gerenda), kérdés az lenne hogy hogyan kivitelezhető hiszen a direkt függesztők csak egy részen (a gerenda vonalán - ha fut) tud megkapaszkodni.


Milyen módszer lenne? Gondoltam arra hogy ahogy haladok lent, fent járhatóvá teszem és ahhoz csavarozom, de nem hiszem hogy egy 2,5 cm-es deszka bírná a függesztő sulyát. (Nem is tudom mi lenne az a vastagság ami jó lehetne?!)


Mit tanácsolnátok?



2022. jún. 1. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Életveszélyes mutatvány házilag barkácsolni.

Főleg hozzáártés, képzettség nélkül.

2022. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez is egy álláspont de sajnos nem releváns a témához. Nyílván pénzért másnak én nem csinálnám meg, illetve magamnak is csak akkor ha megvan a tuti módszer.


Létezik önhordó mennyezet is (ez miért lenne veszélyes barkácsolás?!), de nem gondolom hogy ez esetben csak ez a járható út, vagy épp a megfelelőbb.

2022. jún. 1. 12:53
 3/9 anonim ***** válasza:

5x elolvastam és nem értem.

Most mi van? Tetőteret szeretnél beépíteni, de a födém jelenleg mi? Semmi? Miből van és hogy van? Gerendák vannak és ennyi? Képet tudsz róla csinálni?

Ha keresztbe vannak (kötő)gerendák (itt: [link] az E jelölésű)

Akkor arra direkttartó. Miért nem lehet direkttartót rakni? Milyen sűrűn vannak ezek a gerendák? Felül járhatóvá tenni meg 22-es OSB-vel.

2022. jún. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lényegében a fürdőszobában akarok mennyezetet cserélni (elöször). Ez fölött egy beépítetlen padlástér van és csak gerendák futnak. Csak a gerendákon lehet közlekedni ellenben leszakadnék a mennyezeten.


Gerendákhoz biztos lehet fogatni de a gerendák távolsága egymástól legalább másfél méter ha nem kettő és kérdés az is hogy jön ki a fürdő, hova esik benne a gerenda.

2022. jún. 1. 21:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam hogy a gerendához való rögzítes nem valószínű hogy szabályosan megoldható (méterenként)
2022. jún. 1. 21:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyeld, látom nem nagyon kapsz választ és te se vagy egy észkombájn, 😄 azt javaslom hogy menj és keresd meg az EZERMESTER című weboldalt, tele van évtizedek alatt gyűjtött cikkekkel. Szakmai dolgok leírása, szuper okosak.


Megfelelő kulcsszavakkal borzasztó jó infókat szerezhetsz.


Kezd el ott hogy : ezermester padlás /tetőtér beépítés/álmennyezet


stb

2022. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tessék kikerestem neked: [link]
2022. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Na most már értem. Ha másfél méterenként vannak csak gerendák, az úgy valóban nagy kérdés, hogy mit lehet vele kezdeni.

Szabályosan ez szerintem sem megoldható! Sűrűsíteni kellene a gerendákat, ehhez kellene statikus, hogy a főfalat terhelheted-e ezzel, továbbá azzal is, hogy ezt követően ez járófelület is lesz.

2022. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy keress az Ezermesteren!


Ezt a linket mint illusztráció tettem neked ide, hogy lám, milyen kaliberű leírások találhatóak ott.

Azt te válaszd ki hogy mire van szükséged! 😀 Üdvözlettel Christina


Szívesen

2022. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!