Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy villanyó...

Mennyibe kerülhet egy villanyóra csere ha azt át is kell helyezni, a házon kívülre?

Figyelt kérdés
A mostani óra sz elöszobában van, hézon belül, ha jól tudom mér csak kint lehet, a hézon kívül az új. Ez mennyibe kerülhet kb?

2022. szept. 29. 12:21
 1/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Ez jelenleg 500.000+, leginkább azért, mert szekrényt is alig kapni + munkadíjj.
2022. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Bocs, azt nem írtam: megkérdeztem a céget ahol dolgozom, náluk ennyi.
2022. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. szept. 29. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nincs erről törvény,hogy ki kell rakatni.A múltban valóban volt ilyen szó beszéd .Bennünket is érintett volna ,de szolgáltató egyik műszaki vetője,aki telek szomszédom volt,mondta,ezzel nem kell foglalkozni.Azóta sem bolygatta ezt a dolgot senki.
2022. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Nagy költség mert terveztetni kell.Olyan,mint egy új bekötés .

Nagyon elszálltak a tokozatok árai,és alig lehet venni is .

Az oszloptól az óráig csak regisztrált szerelő csinálhatja .

Minden anyagot neked kell megvenni,fizetni,a szolgáltató csak a vezeték végeket köti a megfelelő helyekre. 8 plomba biztos lesz rajt.

2022. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Nem kell terveztetni, de valóban új bekötésnek számít.

2. A szekrények árai annyira nem szálltak el (nézőpont kérdése, a tavaly év eleji árakhoz képest igen), azonban valóban alig lehet kapni, viszont a két férőhelyes az, amiben nagy a hiány, ha a kérdezőnél most 1 óra van és csak 1 óra lesz, akkor annyira nem reménytelen a helyzet.

3. Az oszloptól az óráig a szolgáltató csinálja! A mérőóraszekrény beépítése, a tetőtartó vagy oldalfali becsatlakozás csövének a kiépítése és a mért vezeték kiépítése a lakáselosztóig, ez a reg.szerelő feladata.

4. Minden anyagot a reg.szerelőnek kell megvenni, a kérdező fizet. Biztos nem lesz rajta 8 plomba, mert minél kevesebb van, annál egyszerűbb a szolgáltató dolgozóinak is, de nem mindegy hány plomba lesz rajta? Egyetlen plombazsinórral áthúzható a szerelőlap és az óra. Majd kívül kétszer két plomba, 2 a fogadóra, 2 az óraszekrényre, de lényegtelen!


Arra valóban nincs törvény, hogy okvetlen ki kell rakatni, azonban ha amperbővítési igényed van, akkor már igen!

Az 500 ezer forintos költséget elhiszem, mert elképesztő, hogy milyen árak vannak, a hozzáállást igazítanám helyre azzal, hogy egy mérőóraszekrény ára 70 ezer forint, a kétférőhelyes pedig 120 ezer forint körül van jelenleg. Ehhez hozzájön a csatlakozó kiépítéséhez használandó cső, aminek métere 900Ft, ha szükséges, akkor tetőtartó cső 20 ezer forint, földelőszonda 15 ezer forint, egyéb apróság, mint esővédő bevezető, bilincsek, stb. stb. hozzávetőlegesen 6-8 ezer forint. Mért vezeték/kábel méterenként 1 fázisnál kb. 2000Ft 3 fázisnál kb. 3000 Ft-al lehet számolni. Tehát az anyagköltség 1 óránál, ha a lakáselosztó 10 méteren belül van, 1 fázisnál hozzávetőlegesen 140.000 Ft míg háromnál 150.000 Ft, 2 óránál 1 fázisnál 203.000 Ft, 3 fázisnál 213.000 Ft.

Ha jól tudom a két évente megújítandó FAM-os vizsga tény, hogy sokba kerül, ahogy a két évente megújítandó szerszám ellenőrzés is sokba kerül, azonban a szerszámot minden szerelő csak egyszer veszi meg, ne ámítsuk egymást, senki sem azzal dolgozik, az el van téve otthon a széfbe, kopás nincs. Egy ilyen 4-5 órás munkáért (ebből napi kettő akár bevállalható!), pláne ha még vésést sem igényel, mert megfelel falon kívül az ügyfélnek, 300 ezer forintos munkadíj, azért az erős, nagyon erős! Én nem tudom hogy értették a kollégáid, ha így értették, erre értették, akkor tudom, hogy bármit lehet kérni jelenleg és elhiszem, hogy ennyit van olyan, aki ki is fizet, de lehet úgy értették ezt, hogy ebbe már beleszámoltak egy legalább 16-28A bővítést, aminek önmagában a költsége 100 ezres nagyságrend, vagy amit valószínűbbnek tartok, hogy olyan területhez tartoztok ahol csak a lábonálló szekrényt engedélyezik, na az durván emeli ennek a költségét, de figyelmeztetnélek arra, hogy ez nem érvényes az egész ország területére.

2022. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kólauborkával ***** válasza:
Teljesen eonos ügyintézéssel, tehát igen, az amperenkénti díj is benne van + ügyintézés, átadàs, minden.
2022. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!