Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátor légtelenítő szelepét...

Radiátor légtelenítő szelepét mivel tudnám megmozdítani?

Figyelt kérdés
Egy kulcsot már beletörtem; vettem új kulcsot, de meg sem mozdul.
2022. nov. 17. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mienk nem csak kulccsal működik hanem lapos csavarhúzóval is amivel rendesen neki lehet feküdni.

wd40 et is érdemes kipróbálni.

Ha nagyon nem mozdul akkor le kell választani radiátort rendszerről majd szelepet cserélni.

2022. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lapos csavarhúzó akcióban van, semmi...a wd40 nekem is eszembe jutott. Holnap kipróbálom.
2022. nov. 17. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok csavarhúzó végén van az a lyuk ahova bele lehet szúrni keresztbe egy másikat és még jobban megtekerni.

Azzal óvatosan kell bánni mert a menetet is lenyírhatja csavarról.

2022. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 vagy a csavarhúzó vége benyalódik, különösen ha lapos, akkor lesz egy S alak belőle.

Csöpögtess a csavarra műszerolajat, ha szerencséd van megindul ha nem akkor kuka, szelepcsere.

2022. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak is 1 Fém légtelenítő kulccsal. Szerelvényboltokban kapható,kb 200Ft. A Műanyag egy nagy kalap szamócát sem ér,amúgy is... 1 vadiújban is erősen bele van húzva a belső csavarja..,nem hogy 1 régen felszerelt radiátornál, amibe még bele is van rohadva.

Sajnos a Wd 40 meg más csavarlazítók hatástalanok,hiszen tömítve van a ott a menet.

2022. nov. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kis kalapáccsal üsd meg a légtelenítőt, utána már ki lehet tekerni! Ha még így sem akar kijönni, akkor a vízpumpa fogó kell.
2022. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!